Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
2:2 (0:2)
MTK Budapest FC
szombat 23.11.2013, 16:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Prukner László:
    Hektikus mérkőzés volt a két csapat helyezéséből kifolyólag. A gyors gól megnyugtatta az MTK csapatát. Az összes magas ember aki csak létezik a Rákóczinál mind a pályán volt, mégse tudtuk kivédekezni kapott gól nélkül a meccset. Lenulláztak bennünket a két gyors góllal. A félidőben az öltözőben megpróbáltuk lezárni az első félidőt és egy új meccset kezdeni. A második félidőben, ha egy kicsivel több szerencsénk van megfordíthattuk volna a mérkőzést. A második félidőben mindent egy lapra tettünk fel. Az iksz sok mindenre nem jó, de nem adjuk fel. Nem erre készültünk, hogy 3 perc alatt gólt kapjunk. 6 pontos meccs volt,de az egy pont nem sokat ér jelen helyzetünkben. A hátralévő két meccsen négy pontot kell szereznünk. (19:38:36)

Garami József:
    Az egész meccs egy nagy iramú mérkőzés volt. Mindkét csapat küzdött a győzelemért. A második félidő közepén feljött a Kaposvár, szép támadásokat vezettek.Mindkét kapott gólunknál nagy védelmi hibákat követtünk el. 2-0 után meg kellett volna őrizni a a vezetést és győzni kellett volna. A 2. gól érthetetlen számomra, bejátszottak egy labdát mögénk, de nem tudtuk levédekezni. A második félidei játékban benne volt a Rákóczi gól. Küzdelmes, harcos meccs volt.

Két ellentétes félidőt láthatott a kaposvári közönség. Az első félidőben kétgólos előnyt adott a Rákóczi az Mtk együttesének, majd a másodikban nagy erőfeszítés után sikerült kiegyenlíteni. Azonban ez az egy pont arra volt elég, hogy ne vereség legyen a mérkőzés vége, azonban a felzárkózás nem sikerült ezzel a tabellán. Az Mtk a második félidő végén még ismét megpróbálkozott a győzelmet megszerezni, azonban maradt a pontoszkodás.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Földes (Kaposvári Rákóczi FC).

Ismét nem következetes Andó-Szabó, egy műesésnek vélt dologért adott sárgát az Mtk játékosának.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ladányi (Kaposvári Rákóczi FC).

87
    Csere a MTK Budapest FC-nél/nál: lemegy Eppel, bejön Frank.

86
    Balázs Benjamint ütötték el a tizenhatoson belül, ismét nem ítélt tizenegyest Andó-Szabó játékvezető.

83
    Eppel szabálytalankodik a középpályán

82
    A Kaposvár gólt szerzett!

MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU-t ugratták ki középen, aki előtte a kapus mellett a labdát.

81
    Földessel szemben Kanta szabálytalan , taktikai fault.

80
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Zámbó, bejön Pavlovic.

78
    Földes vezette be a labdát ismét , de a tizenegyes elmaradt, a fault után, helyette kifelé szabadrúgás következett, így a sárga is elmaradt.