Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 2:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
2:3 (1:0, 1:2, 0:0)
EC Klagenfurt AC
vasárnap 15.12.2013, 17:50 • Városligeti műjégpálya, Budapest (Winter Classic) • EBEL

Hiába vezetett 2:0-ra is a hazai csapat, a Klagenfurt még a 2. harmadban egyenlíteni tudott. A harmadik játékrész nem hozott gólt, így hosszabbítás következhetett, aminek a 4. percében Lammers egy szép kiugrást követően egy az egyben vezethette Hetényi Z.-re a korongot, végül sikerült is a jobb felső sarokba lőnie, ezzel 3:2-re nyert a Klagenfurt, így 2 ponttal gazdagodott, míg a Fehérvárnak meg kellett elégednie az 1 egységgel. (20:21:03)

63:14
    A Klagenfurt gólt szerzett!
    JOHN LAMMERS ugrott ki a félpályánál, rávezette Hetényi Z.-re a korongot, majd a kapu jobb felső sarkába lőtt 4 méterről.
    Gólpassz: Michael Siklenka, Florian Iberer.

62:29
    Kovács Cs. próbálta meg kilőni a rövid felsőt, de nem találta el, kihozhatják a vendégek.

61:57
    Geier kap a háta mögé egy átadást.

61:07
    Szirányi vetődik bele remekül egy átadásba.

60:30
    Banham lövése után Swette tenyerel rá a korongra.

60:01
    A vendégek hozzák el a korongot.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A harmadik harmad elején jobban játszott a fehérvári csapat, azonban gólt nem tudott szerezni. A későbbiekben többször is beszorította az ellenfelét a Klagenfurt, de a túloldalon se született gól, így 2:2 az állás a 3. harmad után. 5 perc hosszabbítás következhet.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:24
    Buli a vendégek harmadában.

59:05
    Veszélyesen pattant ki Hetényi Z.-ről a korong, de szerencsére megúszta a hazai csapat kapott gól nélkül.

58:55
    Mihály passzolt Magosinak, aki középre tette a korongot, de végül Hetényi P. lövését Swette fogta.

58:37
    Eladott korong után Schuller tette volna középre, de Hetényi Z. ráfeküdt, mielőtt érkezhetett volna bárki is a vendégektől.

57:56
    Sarauer adott középre, Benk érkezett, kihúzták a lábát, de ezért sem jár a játékvezetők szerint kiállítás.

57:16
    Kovács Cs. vágja ki a hazai harmadból.

56:45
    Tokaji tartja a korongot a kapu mögött, egyelőre nem tudja elhozni, de el sem veszíti.

55:32
    Naglich adta középre, érkezett Magosi, de nem tudta kapura húzni a korongot.

Gólok és gólpasszok: 5. Magosi (bünt.), 23. Mihály (Kiss D., Naglich) – 26. Pirmann (Harand, Fretter), 31. Koch (Lammers, Lundmark), 64. Lammers (Siklenka, Iberer)

Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Pozsgai, Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Hetényi P., Mihály, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Nemes – Kiss D., Tóth G., Orbán.
    EC Klagenfurt AC: Swette (Weinhandl) – Furey, Reichel, Geier, Schuller, Koczera – Siklenka, Iberer, Pirmann, Harand, Fretter – Schumnig, Pöck, Lammers, Koch, Lundmark – Isopp, Viveiros, Ban, Schellander, Steiner.

Játékvezetők: Erd Ulrich, Shane Warschaw – Smeibidlo Martin, Soós Dániel