Japán2 – Magyarország 4:8 (vége)
Japán2
4:8 (2:2, 0:3, 2:3)
Magyarország
csütörtök 17.04.2014, 16:30 • ifj. Ocskay Gábor jégcsarnok, Székesfehérvár • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Így a harmadik harmadot is sikerült megnyernünk, Magyarország legyőzte Japánt és már az utolsó előtti meccsen kiharcolta a feljutást a divízió I/A-ba!!
    Fantasztikus napokon vagyunk túl, holnapután játszhatunk még egy jót Ukrajna ellen, már nem oszt, nem szoroz.
    Magyarország tehát 8:4 arányban megverte Japán válogatottját, ezzel biztosan első már.
    A legjobb magyar játékosnak Erdély Csanádot választják.
    Holnapután még egy meccs az ukránok ellen, tartsanak akkor is velünk! Ezzel a csodálatos hírrel búcsúzom mára, hogy a magyar U18-as férfi válogatott feljutott a divízió I/A csoportba a mai győzelmével!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (18:40:47)

60:00

59:36
    Magyarország gólt szerzett!!
    Meglett a korong újra, most Keresztúry higgadtan végigvitte a bal oldalon, majd nagyon önzetlenül helyzetből is jobbra passzolt GALLÓ VILMOSNAK, aki mesterhármast tudott szerezni, az üres kapuba talál! 4-8!!
    Gólpassz: Keresztúry Erik.

59:25
    Megszereztük, adogattunk egy keveset a kapujuk előtt, de nem sikerült lövőhelyzetbe kerülnünk. A kontrából Deguchi tüzelt, Arany pedig hárította! Ez megvan, kérem!

58:51
    Letelt a kiállítás, Arany pedig véd egy lövést, Ishida kísérletezett. Most már csak hat az öt ellen támadhatnak a távol keletiek. Nagyon közel az ünnep, a feljutásra.

58:15
    Innentől egyszerűen már nem lehet gond, kettős előny a japánoknak ide vagy oda.

57:35
    Megvan a korong, el lehet indulni! Gáspárt szerelik a félpályánál.

57:00
    Levitték a japánok a kapust, hat a négy ellen támadhatnak, de üres a kapujuk!

56:48
    Magyar kiállítás, Erdély Csanád két percre pihenni megy a büntetőpadra.

55:57
    A hangosbemondó még el sem tudta mondani a japán gólszerzőt, amikor KISS ZSOMBOR valóban bebiztosítja a győzelmünket egy gyors akció végén Galló lövése után! 4-7!!

55:50
    Japán gólt szerzett!
    IZUMI SHOMA tette bele az ütőjét egy lövésbe és újra eredményes! A negyedik japán gól miatt újra figyelnünk kell! 4-6!
    Gólpassz: Halliday Jiei, Miura Yuki.

55:20
    Szaller lövését blokkolják, Kanekoig csorog, aki felszedi.

54:30
    Garát lőtte be a kapu elé a korongot, Erdély elől azonban megszerezi Kaneko.

54:11
    Innentől alighanem meg kell, hogy legyen a győzelem, bő 5,5 perc hiányzik még ahhoz, hogy megnyerjük a világbajnokságot az utolsó meccstől függetlenül.

53:28
    A létező legjobban jöttünk ki ebből a helyzetből! MAZZAG DÁNIEL szerzett korongot egy japán játékos által elkövetett lerántás után és még a kiállítás életbe lépése előtt ziccerben végigvitte és óriási gólt bombázott jobbról! 6-3 ide!!
    Gólpassz: Vokla Roland

52:45
    Szabó Krisztián ismét megpróbálta ugyanazt eladni, mint a gólnál, hogy jobbról balra húz, majd visszapasszol a jobb oldalra, de Egyed elől éppen elhalássza egy védő!

52:07
    Erdély majdnem nagyon gyorsan válaszolt, megkerülte a kaput balról és jobb oldalon próbálta visszahúzni a hálóba hátulról, de pont átért a kapus!

51:57
    IZUMI SHOMA szerzett korongot, végigvitte ziccerben és középről a messzire kivetődő Arany fölött két gólra hozza a japánokat. 3-5!
    Gólpassz: Ishida Kazuya.

51:40
    Mazzag lő jobbról, Kaneko ezt is védi, eddig jót tett a vendégeknek a kapuscsere.

Gólok és gólpasszok: 2. Deguchi, 15. Umemura (Takahashi), 52. Izumi (Ishida), 56. Izumi (Halliday, Miura) – 8. Erdély (Szabó, Galló), 12. Keresztury (Galló), 27. Erdély (Szabó, Stipsicz), 29. Galló (Keresztury), 38. Galló (Keresztúry), 54. Mazzag (Vokla), 56. Kiss (Keresztúry), 60. Galló (Keresztúry)

Japán2: Isobe (Kaneko) – Inamura, Minoshima, Irikura, Izumi, Saito – Halliday, Umemura, Shibata, Miura, Ishida – Yamazaki, Shiga, Deguchi, Katsuragawa, Furukawa – Kon, Tsuchimoto, Funaka, Yajima
    Magyarország: Arany (Kornakker) – Garát, Láday, Erdély, Szabó K., Galló – Stipsicz, Szabó B., Kiss, Keresztúry, Gáspár – Szaller, Herner, Vizi, Mazzag, Vokla – Jászai, Szabad, Kovács, Terbócs, Egyed

Játékvezetők: Liam Sewell (GBR) – Marco Mori (ITA), Marko Sakovic (CRO)