Szlovénia – Ukrajna 5:3 (vége) | Magyarország – Ausztria 4:5 (hosszabbítás vége) | Japán2 – Dél-Korea 4:2 (vége)
Japán2
4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Dél-Korea
csütörtök 24.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink • Div. I/A Világbajnokság

Megérdemelt győzelmet arattak a japánok. Tulajdonképpen egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük, annak ellenére, hogy a koreaiak jól hajráztak, az utolsó harmadban két gólt is ütöttek, Azonban ez mind kevés volt ahhoz, hogy megszorongassák az esélyesebb japánokat.

Köszönöm a figyelmüket! (14:32:02)

60:00

59:30
    Valószínűleg itt már semmi lényeges változás nem várható.

59:00
    Megkezdődik az utolsó perc a harmadik játékrészben, nagyon úgy néz ki, hogy már csak egy perc van hátra találkozóból.

58:59
    Lee D. K. (KOR) a játék késleltetése miatt kap két perces büntetés.

58:00
    Két perc van hátra az utolsó harmadból, egyelőre nem hozzák le kapusukat a koreaiak.

57:48
    Cho löketét védi a japánok portása. Fukufuji ma megbízhatóan teljesít, biztos pontja csapata védelmének.

57:48
    Kiegészülnek a koreaiak.

56:25
    A japánok ellenfelük megingására várnak, keresik a rést a védelmükön.

55:48
    Swift (KOR) gáncsolás miatt kénytelen két percet pihenni.

55:00
    Nem tudja átlépni a kétgólos hátrány lélektani küszöbét a koreaiak együttes, még öt percük van, hogy valamit kitaláljanak.

54:04
    Teljes létszámban a koreaiak, kiegészültek.

53:25
    Jól védekeznek emberhátrányban a dél-koreaiak.

52:30
    A japánok csak annyit adnak ki magukból, amennyi feltétlenül szükséges.

52:04
    Swift (KOR) bottal lökés miatt kiáll két percre.

52:04
    Kavarodás alakult ki a japánok háza táján, Kim W. és Swift kerültek nagy helyzetbe, de a korongot nem tudták "bepasszírozni" Fukufuji kapujába!

51:07
    Immáron teljes létszámban a koreaiak, kiegészültek.

51:05
    Tanaka korcsolyázott lesre, oda a japánok akciója.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Ueno (Yanadori), 4. Takahashi (Yamashita), 12. Ueno (Yamashita, Saito), 40. Keller (Kawai, Tanaka) – 42. Swift (Kim K.), 44. Lee D. K. (Radunske, Kim K.)

Japán2: Fukufuji (Narisawa) – Akimoto, Takafumi Yamashita, Obara, Nishiwaki – Sasaki, Saito, Yanadori, Ueno, Takuro Yamashita – Keller, Hashimoto, Kawai, Tanaka, Kuji – Sakata, Osawa, Sato, Mitamura, Takagi
    Dél-Korea: Park (Son) – D. K. Lee, Kim. S., Kim K., Radunske – Kim W., Kim W. J., Cho, Swift, Kim D. – Park W., Chang, Shin, Kim Y., Lee Y. – Ahn, Kim. H. J., Lee Y. J., Kim H.

Játékvezetők: Brill, Hribik – Kaderli, Pesek