Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
Asteras Tripolis FC
4:2 (2:0)
Rovaniemen Palloseura
csütörtök 24.07.2014, 20:00 • Theodoros Kolokotronis • Európa liga

Vége! Hallatlanul izgalmas mérkőzésen jut tovább az Asteras Tripolis! A meccs elején egy kapushibát kihasználva vezetést szerzett a hazai csapat, majd a RoPS kontrollálta a félidőt, helyzeteket dolgozott ki, hogy a 48. percben, még az első félidőben Sahlgren kiállíttassa magát egy kósza beadás után, ráadásul tizenegyeshez is jutottak a görögök. A sokkal magabiztosabb Forsman kapus nem tudta kivédeni a tizenegyest, de aztán amikor már mindenki azt hitte, a gólkülönbség a kérdés, számos ziccert dolgozott ki az Asteras, akkor a RoPS két váratlan fejessel egyenlített és továbbjutásra állt 11 percen keresztül.
    A rengeteg ziccert elpuskázó De Blasis aztán egy nehéz fejessel újra vezetést szerzett, hogy aztán az egész kiválóan beszálló Badibanga-Bakasetas kettős koprodukciójából megszülessen a negyedik gól is.
    A finnektől senki nem számított ilyen ellenállásra, fantasztikus meccset kerekítettek az éjszakába a fiúk. A hazaiaknál Panteliadis, Rolle, Bakasetas és Badibanga volt jó, a vendégeknél Forsman kapust, Lahdenmakit, a lecserélt Otarut és Saxmant lehet dicsérni.
    Köszönjük a figyelmet, az Asteras tehát a harmadik körben! (21:55:23)

90+3
    Badibanga tette be megint, Obilor tisztáz.

90+3
    Badibanga megy be két csellel Majava mellett, de aztán a lövése nem az igazi közelről!

90+2
    4 perc a ráadás.

90+1
    A szögletet De Blasis fejeli fölé 3 méterről, erőből! Hihetetlen!

90+1
    Forsman újabb remek védése!!! Rolle lő 26 méterről, ballal, a kapus kitolja a hosszúból!

90
    Az utolsó percbe lépünk lassan, 3-4 percet azonban biztos hosszabbít majd Meshkov.

89
    Badibanga és Bakasetas beállítása telitalálat volt, gyakorlatilag ketten eldöntik a továbbjutás kérdését 2-2 után.

88
    Badibanga passzol középre, Bakasetas ballal lő, gyenge, Forsmané.

87
    Panteliadis ment fel támadni, de lesen volt.

87
    Saxman ment most akrobatikus mozdulattal.

85
    Rolle gyűri le Okkonent, szabadrúgás a félpályától.

84
    De Blasis elől Makitalo szabadít fel az utolsó pillanatban.

83
    Megint fejjel kavargat a RoPS, de most nem tudnak betalálni.

81
    Az Asteras gólt szerzett!

Badibanga futott el a jobb oldalon, betette Lahdenmakiék mögé, ahol érkezett Bakasetas, aki becsúszva a hosszúba helyezett! Eldőlt, most már végleg! Az Asteras a harmadik körben!

80
    Usero több mint kockázatosan adta hátra Goiannak, de sikerül megoldania a középhátvédnek.

79
    Eldugják a labdát a görögök most, eredményesen teszik.

77
    Hirtelen hatalmas rohanásba kezdett a RoPS, vajon sikerült harmadszor is áttörniük a nem túl masszív görög falat?!

76
    A szöglet nem veszélyes, Forsman már rúgja is előre a labdát!

Guber Péter

Gólok: 12. Kourbelis, 45+6. De Blasis (bünt.), 73. De Blasis, 81. Bakasetas – 53. Makitalo, 62. Lahdenmaki

Lapok:   14. Usero (ATP) – 65. Majava (ROPS)   45+3. Sahlgren (ROPS)

Asteras Tripolis FC: 37 Bantis – 3 Panteliadis, 15 Sankaré, 30 Goian, 27 Lluy – 25 Kourbelis (14 Bakasetas, 72.), 8 Usero (C) – 32 De Blasis, 10 Rolle, 7 Mazza (5 Munafo, 75.) – 9 Barrales (39 Badibanga, 69.)
    Cserék: 21 Theodoropoulos – 17 Kitoko, 5 Munafo (75.), 11 Fernández, 13 Zisopoulos, 14 Bakasetas (72.), 39 Badibanga (69.)

Rovaniemen Palloseura: 1 Sahlgren – 16 Saxman, 80 Obilor, 3 Lahdenmaki, 18 Majava – 7 Makitalo, 4 Okkonen (C) – 10 Otaru (12 Forsman, 45+6), 14 Gay, 24 Nyassi – 11 Kokko (21 Mbachu, 72.)
    Cserék: 12 Forsman (45+6.) – 2 Nurmos, 6 Alison, 23 Peura, 8 Virtanen, 21 Mbachu (72.), 9 Lahtinen

Játékvezetők: Meshkov – Mosyakin, Gavrilin – Egorov