csütörtök 24.07.2014, 19:30U18 férfi Európa-bajnokság

Svédország: Drammeh 8, Johnasson 18/6, Lightner 2, Häglund 4, Markusson 15.

Csere: Berkelund 7/3, Sjöberg 2, Ehrnvall 6, von Uthmann 0, Kobylak Berglund 0, Sjölin 2 Vezetőedző: Dennis Pihl.

Magyarország: Kovács 4, Antóni 11/9, Hódi 8/3, Andrássy 2, Bagó 5/3.

Csere: Popgyákunik 4, Pongó 4, Filipovics 0, Szabó 6/3, Peringer 2, Krivacsevics 2 Vezetőedző: Horváth Imre. (21:06:51)

A magyar csapat legeredményesebb játékos Antóni Csanád lett 11/9 ponttal, a túloldalon a 18-at szóró Jöhansson és a 15 pontos – 11 lepattanós dupla-duplát szállító Markusson emelhető ki.

Bár szoros első félidőt játszott a magyar válogatott, végül felőrölt minket a fizikális skandináv válogatott.

Ellenfelünk nagyon jól kamatoztatta magassági főlényét, különösen a mérkőzés utolsó harmadában, melynek köszönhetően nagy különbségű győzelmet arattak.

A magyar csapat holnap 15 órától azzal a Luxemburggal mérkőzik, mely ma a csoport nyitómérkőzésén magabiztosan fektette két vállra Hollandia legjobbjait.

40:00
    Mérkőzés vége. (64:48)

00:15
    Antóni beveri a harmadik triplát is, itt a végén azért szépen kozmetikázunk az eredményen. Antóni Csanád pedig bizonyít! (64:48) (64:48)

00:58
    Andrássy is büntetőkből eredményes, húszon belülre csúszunk. (64:45) (64:45)

01:28
    Szabó harcol ki faultot, de megint csak egy büntető pontos. (64:43) (64:43)

01:42
    Sjölin dob egy ziccert egy betörés után. (64:42) (64:42)

02:41
    Popgyákunik szépíti a helyzetet egy tempóval. (62:42) (62:42)

03:02
    Berkelund is dob egy kettest, 12-1-es rohanást produkálnak a skandinávok. (62:40) (62:40)

04:16
    Johansson is betalál kintről, közte húsz, Johansson 18 pontos. (60:40) (60:40)

04:26
    Hódi kiharcol egy faultot, egy büntetőt bedob, de egy lejön. (57:40) (57:40)

04:53
    Berkelund beemel egy hármast, itt a vége. Kiütés. (57:39) (57:39)

05:07
    Haglund tempója is jó, ez már tetemes különbség. (54:39) (54:39)

05:26
    Drammeh zsákol egy leindítás után. (52:39) (52:39)

06:07
    Esik a színvonal, de most Hódi egy tempóval közelebb hozza a mieinket. (50:39) (50:39)

07:57
    Markusson szép középtávolit dob, eléri a tizenöt pontot, akárcsak Johansson, magyar időkérés. (50:37) (50:37)

08:34
    Johansson is dob egy kettest, tíz felett a különbség, kezd reménytelenné válni a helyzet. De még van idő! (48:37) (48:37)

09:44
    Markusson leszedi a nyolcadik lepattanóját (ez egy támadó), majd egy tempót vállal és dob be, így már tizenhárom pontos. (46:37) (46:37)

Tamás Gobodics

Svédország: Drammeh, Johansson, Lightner, Markusson, Haglund, Sjöberg, von Uthmann, Sjölin, Svensson, Ehrnvall, Kobylak Berglund
    Magyarország: Filipovics, Pongó, Krivacsevics, Kovács, Szabó, Antóni, Bagó, Hódi, Popgyákunik, Andrássy, Peringer