Magyarország
75:53 (23:8, 39:17, 58:39)
Románia_dup
hétfő 28.07.2014, 12:45U18 férfi Európa-bajnokság

A dolog érdekessége az, hogy rosszabb pozícióból várhatjuk a folytatást, mint a mögöttünk csak kosárarány miatt továbbjutó svédek, ellenük ugyanis pont kikaptunk, így ők egy győzelmet, mi pedig egy vereséget viszünk tovább. Az A csoport első két helyezettjéhez csatlakozunk majd, akik a mai eredményektől függetlenül az ukránok és a portugálok lesznek. (14:28:14)

Magyarország: Kovács 6, Hódi 12/6, Antóni 7/3, Andrássy 5/3, Bagó 12.
    Csere: Pongó 4, Peringer 7, Szabó 10/6, Popgyákunik 4, Filipovity 8/3, Krivacsevics -.

Románia: Gheorghe 6/3, Onea 5, Kuti 6, Nicolescu 8, Cate 16.
    Csere: Cheorghe -, Brosser -, Uta 2, Covrig 4, Barbasi -, Popa 3/3, Iliescu 3/3

Már az első negyed végén megléptünk, onnantól kezdve tíz ponton belülre nem kerültek a románok, de tizenötön belülre is alig-alig. Egy párperces hullámvölgyön kívül végig kézben tartottuk a meccset és nem bíztunk semmit a véletlenre, így óriási győzelmet aratva megnyertük a csoportot! A sok sérült ellenére mégis a legjobb nyolcba kerültünk. Folytatás szerdán!

40:00
    Mérkőzés vége. (75:53)

39:49
    A legvégén még Krivacsevics is beköszön egy belépés után, Pongó találta meg a festékben. Ezzel vége! (75:53) (75:53)

39:31
    Andrássy még a helyére küld egy büntetőt, miután kihagyta az elsőt. Közte húsz! (73:53) (73:53)

38:55
    Későn szólnak az ágyúk, most Iliescu is betalál kintről. (72:53) (72:53)

37:56
    Pályára kerül Popa is, sőt, bedob egy triplát. (72:50) (72:50)

37:22
    Filipovics most bedob egy tempót Andrássy kiosztásából. (72:47) (72:47)

36:47
    Filipovics értékesít egy büntetőt, az elsőt elrontotta. (70:47) (70:47)

36:39
    Nicolescu talál be öt méterről, nyolcpontos. (69:47) (69:47)

36:05
    Kovács dob két büntetőt, lassan kijelenthető, hogy nyolcban vagyunk! (69:45) (69:45)

35:44
    Hódi beveri a második tripláját is, ő a harmadik a részünkről, aki legalább tíz pontnál tart. (67:45) (67:45)

34:53
    Kicsit kapkodó és pontatlan lett a játék, Horváth Imre a biztonság kedvéért időt kér. (64:45) (64:45)

34:07
    Most lepattanó után is le tudnak indítani a románok, Covrig fejezi be kosárral. (64:45) (64:45)