HK36 Skalica – Nové Zámky 3:1 (vége)
HK36 Skalica
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
csütörtök 21.08.2014, 17:00 • Skalica Ice Stadium, Skalica • Felkészülési mérkőzés

A szakolcaiak végig kontrolálták a meccset és magabiztosan nyertek a mai felkészülési találkozón. Az érsekújváriak helyenként jól játszottak és szép támadásokat mutattak be, sőt két alakalommal a kapuvas segítette az egyébként remekül védő Lipovskýt. A harmadik harmadban sikerült felzárkózni az újváriaknak két gólra, de már nem volt erő izgalmassá tenni a végjátékot. Holnap újabb mérkőzéssel folytatja az Érsekújvár a felkészülést, hazai pályán, este 18:00-tól a Fehervár AV 19 gárdáját fogadja vendégül. (19:12:41)

60:00

59:30
    Az utolsó percben járunk, a hazaiak tartják a korongot.

58:30
    Gründling visszatért, rövid előny a végére a hazaiak előtt.

58:22
    Kiegyenlítődnek az erők a pályán, az érsekújváriak kapnak két perc büntetést.

58:10
    Kivágja a hazai csapat a korongot, újból indulhatnak a vendégek.

57:20
    Feljöhet most az Érsekújvár egy gólra, és izgalmassá teheti a végjátékot.

56:23
    Bottal akasztásért kap két percet Gründling.

55:14
    Büntetőt ítélt a játékvezető a hazai csapat ellen, Lipovský kivédte!!

55:04
    Chylo került óriási helyzetbe az érsekújvári kapu előtt, végül elmozdult a vendégek kapuja.

52:45
    A gól után feléledt az Érsekújvár.

51:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Sikerül felzárkózni két gólra az érsekújváriaknak, nyolc perccel a vége előtt, ALBÍN PODSTAVEK talál fonákkal szépen Lipovský hálójába. Gólpasszok: Kameš és Púchovský.

51:37
    Kropáč kap a végére 10 perc fegyelmit, és végleg kiállítják sportszerűtlen magatartásért.

50:25
    Egy kapura játszik most a hazai gárda, az érsekújváriak nem tudják megtalálni az ellenszert a kiváló szakolcaiak ellen.

48:30
    Most csak a védekezéssel törődnek a vendégek, mintha fogyna az erejük a hajrában.

47:50
    Kropáč büntetése letelt, ismét öten a vendégek.

47:30
    Nagy hazai nyomás az előny alatt, nem tud most felszabadítani az Érsekújvár.

46:30
    Školiak hozza fel a korongot, jól védi a kék vonalat az újvári gárda.

45:49
    Ismét Kropáč kap két percet, most bottal ütésért hozza hátrányba csapatát.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Jurík (Grundling, Dvonč), 17. Záborský (Nechala, Rejzek), 38. Štumpf (Vaškovič, Gründling) – 52. Podstavek (Kameš, Púchovsky)

HK36 Skalica: Lipovský – Nechala, Grundlig, Jankovič, Janota, Krejčiřík, Mikéska, Pavešic, Horváth, Školiak – Vaškovič, D. Jurík, J. Jurík – Bene, Štumpf, Bezúch – Rejžek, Videlka, Chylo – M. Romančík, Dvonč, Babiar
    HC MIKRON Nové Zámky: Ďuriš M. – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Polčík, Fiala – Kameš, Ďuriš A., Leško, Hurtaj, Frolík – Král, Šiška, Púchovský, Cseres, Dubec – Kováč, Mocík, Matúš.

Játékvezetők: Junek – Tomša, Purgat.