Győr – Békéscsaba 35:17 (vége) | Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE 21:22 (vége) | Ferencváros – MTK-Budapest 33:26 (vége)
Fehérvár – Debrecen 23:20 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 24:26 (vége)
Fehérvár KC
23:20 (12:12)
DVSC - TVP AQUATICUM
szerda 03.09.2014, 18:00 • Köfém Sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Statisztika:

Fehérvár KC: Ishitate 5, Csáki 5, Kazai 4, Tilinger 4, Herr Anita 2(1), Horváth B. 1, Bogosavljevic 1(1), Mayer 1

DVSC-TVP: Karnik 9(3), Kudor 5, Sopronyi 2(1), Varsányi 1, Vörös 1, Gorilska 1, Klikovac 1

Hétméteresek: 6/2 illetve 4/4

Kiállítások: 4 illetve 6 perc (19:47:07)

Egy zaklatott, sok technikai hibával tarkított mérkőzést tud megnyerni a Fehérvár KC 12-12-es félidő után.
    A hazaiak a második játékrészben viszonylag kevesebb hibáztak, míg a hajdúságiak rengetegszer adták el a labdát döntő helyzetekben. Fehérvári részről hamarabb is lezáródhatott volna a mérkőzés, amennyiben belövik a heteseket (Tilinger, Bogosavljevic és Herr Anita is hibázott), valamint az ordító ziccereket. A debrecenieknél Lajtos jól védett, de ez is kevés volt a pontszerzéshez ma a piros-fehéreknek. A mérkőzés legjobbja egyértelműen Ishitate Mayoku, a székesfehérváriak japán játékosa nem csak góljaival, de gólpasszaival és betöréseivel érdemelte ki ezt a címet. Már a felkészülési meccseknél is látszott, hogy az ázsiai irányítónak van esze a játékhoz.

Bakó Botond tehát győzelemmel debütál tétmérkőzésen a Fehérvár KC kispadján.

60
    Mérkőzés vége. (23:20)

60
    Elrontja Gorilska a debreceni lerohanást! (23:20) (23:20)

60
    A másik oldalon Kiss Éva mutat be bravúrt, fél perc van hátra! (23:20) (23:20)

60
    Hiába dob gólt a szélről Csáki, belépett. (23:20) (23:20)

59
    58:46-nál, három gólos előnyben időt kér a Fehérvár KC! (23:20) (23:20)

59
    Emberelőnyben eladja a labdát a DVSC, ezzel elúszott a meccs a vendégek számára! (23:20) (23:20)

59
    Kazai (Fehérvár) ül le kettő percre! (23:20) (23:20)

59
    Herr Anita egyszerűen mellé dobja a hetest! (23:20) (23:20)

58
    Ishitate harcol ki hetest a hazaiaknak. (23:20) (23:20)

58
    KARNIK szépít az eredményen. (23:20) (23:20)

57
    Ishitate lövését fogja Horvát-Pásztor, a kipattanó nem gurul el a hatoson kívülre. (23:19) (23:19)

57
    Mayerbe fordul bele Siska, belemenés. (23:19) (23:19)

56
    Végigmegy a húzás, Tilinger passzát KAZAI dobja a szélről a rövid alsóba, a kapufa segítségével. (23:19) (23:19)