Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 9:2 (vége)
Fehérvár AV19
9:2 (4:1, 4:1, 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
szombat 06.09.2014, 19:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna

Tizenegy gól, sok ütközés, jó iram. Ennél többet nem igazán kérhetünk egy jégkorong mérkőzéstől, ez a mai pedig roppant közönségszórakoztatóra sikeredett. A két csapat közti egyértelmű különbséget jól jelzi az eredmény, azonban a Miskolcnak sincs miért szégyenkeznie, voltak időszakok a meccsen amikor meg tudták nehezíteni ellenfelük dolgát. A hazaiaknál nagy pozitívum a fiatalok remek játékának, valamint a légiósok kiemelkedő teljesítményének kombinációja. Ez az eredmény azt jelenti hogy a Volán holnap az Olimpija Ljubjana csapatával küzd meg a tornagyőzelemért, míg a Miskolc a Graz csapatával játszik majd a harmadik helyért. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, remélem jól szórakoztak, a viszontlátásra! (21:14:36)

60:00

59:11
    Macias lőtt kapura egy állítás után.

58:07
    LoVecchio vitte volna be a korongot a miskolci harmadba, Sarauer azonban túl gyors volt, így les miatt megszakad a támadás.

57:55
    Sarauertől veszik el a játékszert a védők.

56:47
    Ajándék korong után Kovács lőhetett kapura, mellé tüzelt.

55:47
    Ismét a Nagy Krisztián-féle sor tud komolyabb veszélyt jelenteni a hazai kapu előtt.

55:34
    Rajnának kell rátenyerelnie a korongra.

54:11
    LoVecchio maradt le egy másodperccel az akciótól, így most elmaradt a fehérvári helyzet

52:26
    A Volán gólt szerzett!
    Ügyes csiki-csuki után Banham passzolt az üresen várakozó RAY MACIAS-hoz, aki köszönte szépen, és egy állítás után kilőtte a hosszú felsőt!

51:42
    Rajna Miklós védett szépen egy miskolci kontra végén, egy vetődést mutatott be a fehérvári hálóőr.

51:21
    Erdély Csanád lövése után Bálizs rátenyerel a korongra.

50:37
    Sarauer passza pontatlan és csúszik ki a miskolci harmadból.

47:50
    LoVecchio és Reiter összjátéka után Vinczéhez pattant a korong, ám végül mellbe lőtte Bálizst.

46:40
    Gyors látogatást tett a vendég csapat a fehérvári harmadban, nem igazán sikerül helyzetet kialakítaniuk.

46:02
    Teljesen beszorul most a Miskolc.

45:26
    Egy cserével tarkított kontra után Frank Banham lövését védte Bálizs.

44:26
    Banham nézett be középre, majd lőtt kapura, Bálizs azonban résen volt.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Kocsis (Vincze, Erdély), 6. LoVecchio (Marino, Sarauer), 9. Sarauer (Marino, LoVecchio), 10. LoVecchio (Marino, Sarauer), 21. Marino (LoVecchio), 26. Bartalis (Banham), 35. Magosi (Sikorcin), 38. LoVecchio (Marino), 53. Macias (Banham, Bartalis) – 18. Metcalfe (Nagy), 32. Boyle (Nagy)

Fehérvár AV19: Rajna (Robinson) – Ejdepalm, Wehrs, Marino, Sarauer (A), LoVecchio – Szirányi, Macias, Bartalis, Banhm, Kóger – Tokaji (C), Orbán, Kovács (A), Sikorcin, Magosi – Reiter, Kocsi, Vincze, Erdély
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs – Gőz, Vojtkó, Metcalfe, Nagy, Becze – Sagert, Dudas, Láda, Cohen, Danserau – Boyle, Dósa, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi