Ajka – Újpest FC 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – ZTE 2:0 (vége)
Ajax Amsterdam
1:1 (0:1)
Paris Saint-Germain
szerda 17.09.2014, 20:45 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Bajnokok Ligája

Egy vagon helyzetet kihagyott ezen az estén a Paris Saint-Germain, ez meg is bosszulta magát, mert végül csak egy pontot vihettek haza. Sőt, a legvégén még örülhettek is, hogy nem szenvedtek vereséget Cavaniék, mert az Ajax az utolsó percekben kimondottan veszélyesen játszott.

Igazán jó iramú találkozót láthattunk ma, különösen a második félidő sikerült izgalmasra. A PSG jóval többet támadott a meccs nagyobb részében, sok ziccert elpuskáztak, az Ajax pedig kihasználta ezt, egyenlített és megszerezte az egyik pontot. Megérdemeltnek mondható így az X, mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott kezdésnek.

Ajax – PSG: 1-1!
    ---- (22:39:25)

90+3

90+3
    Andersen húzta meg a bal oldalon, kis híján be is tudta adni, de végül kihúzták a védők. Serero ismételhetett, de ez is elakadt végül.

90+2
    Már csak fél perc hátra és a hollandok támadnak.

90+1
    Két perc a ráadás.

90+1
    Letelt a rendes játékidő, ez már a ráadás. Könnyen lehet, hogy pontosztozkodásra kerül sor ezen az egyébként igencsak jó találkozón.

90
    Andersen lőtt kapura a jobb oldalról, 20 méterről, de jócskán fölé szállt.

90
    David Luiz szabadított fel, de csak egy rövid időre. A jobb oldali beadás azonban megint nem jó, most kiszabadult az amszterdami csapat.

89
    Andersen indítja remekül Klaassent a bal oldalon, keresztlabdája nem jó senkinek, de még mindig a hollandoknál a laszti.

89
    Az Ajax játékosai adogatnak hátul, úgy tűnik, nekik rendben lenne az 1 pont, de azért még van néhány perc, hogy változzon az eredmény.

88
    Pastore önbizalmával nincs gond, kb 35-40 méterről próbált lőni, de ez a kísérlet gyenge volt, nagyon magasan fölé.

87
    Andersenről megy ismét szögletre. Nyom most a PSG.

87
    Lavezzi gyorsított be a jobb oldalon, Veltmannak sikerült szögletre mentenie középről.

86
    Pastore hámozza át magát egy védőn, de szabálytalanul, így kifelé szabadrúgás.

85
    Labdát szereznek a párizsiak a felezőnél, Lavezzi passzolt balra Cavaninak, aki 12 méterről lőtt volna, belelépnek, bedobás.

84
    Thiago Motta belépője szabálytalan, az Ajax jöhet előre.

83
    Ibrahimovic hozta előre a jobb oldalon, Lavezzi beadása azonban sikertelen.

82
    Schöne helyett Milik. Gyors csere a hazaiaknál is.

Gólok: 74. Schöne – 14. Cavani

Lapok:   31. Klaassen (AJA), 57. Veltman (AJA), 69. El Ghazi (AJA), 70. Serero (AJA) – 73. Marquinhos (PSG)

Ajax Amsterdam: Cilessen – Van Rhijn, Veltman, Moisander (C), Boilesen – Viergever (Zimling 46') – Klaassen, Serero – Schöne (Milik 82'), L. Andersen – Sigthórsson (El Ghazi 61')
    Cserék: Boer – Van Der Hoorn, Denswil, Duarte, Zimling, Milik, El Ghazi

Paris Saint-Germain: Sirigu – Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Verratti (Pastore 81'), Thiago Motta, Matuidi – Lucas (Lavezzi 81'), Ibrahimovic (C), Cavani
    Cserék: Douchez – Camara, Digne, Cabaye, Pastore, Bahebeck, Lavezzi

Játékvezetők: Wolfgang Stark (GER) – Mike Pickel (GER), Thorsten Schiffner (GER)