HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:3 (vége) | Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1:3 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 5:3 (vége)
Debreceni HK
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 28.09.2014, 18:00 • Derék utca, Debrecen • MOL Liga

40 percig a Miskolc irányította a játékot, de ez a gólokban nem mutatkozott meg, hiszen 2 harmad után 1:2 volt az állás. Az utolsó felvonásban nagyon igyekezett a Debrecen az egyenlítésért, ám végül még egy miskolci gól esett, így mondhatni magabiztos vendég sikert hozott a mérkőzés. A Miskolc továbbra is veretlen a bajnokságban, 14 pontjával vezeti a tabellát a Dunaújváros előtt, míg az újonc Debrecen csak a Csíkszeredát tudhatja maga mögött az eddig megszerzett 3 pontjával. (20:02:36)

60:00

59:00
    Vendég les.

58:18
    Hazai kiállítás, emberelőnyben fejezi be a mérkőzést a Miskolc. Kurilyuk a büntetett gáncsolásért.

58:00
    Hazai tilos felszabadítás.

A kiállítás végével a hazai kapus is visszajön a ketrecéhez.

57:27
    Vendégek teljes létszámban.

57:09
    Hosszas szuszakolás a vendég kapu előtt, de védül Duschek ráfekszik a korongra, így bedobás következhet.

56:00
    A miskolci felszabadítás elcsúszik a kapu mellett.

Lehozza a kapust a Debrecen.

Hazai időkérés.

55:27
    Vendég kiállítás. Sagert a büntetett, gáncsolásért 2 perc.

55:10
    Könczei lövését nyeli el Duschek öle. Próbálkozik becsülettel a hazai csapat, de nem sikerül egyelőre szépíteni.

54:00
    Láda Balázs lövését üti ki Diatlov a borossal.

53:17
    A Miskolc gólt szerzett!
    JESSE LAY DUDAS révén újra 2 gólosra nő a vendég előny, éppen a büntetések lejárta előtt. Ezzel most nehéz helyzetbe kerül a Debrecen. Assziszt: Becze és Metcalfe

52:30
    2 az 1-ben ugorhatnak ki a miskolci játékosok, Cohen lövi el végül, de Diatlov hatalmas bravúrral védeni tud.

51:40
    Kaskov kereül helyzetbe a vendég kapu előtt, Duschek véd.

51:20
    Páros kiállítás, Könczei és Gőz a büntetettek. 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

50:30
    Nagy a harc a csapatok között, a Debrecen tűnik harcosabbnak most, de egyelőre nem sikerl egyenlíteni.

urimate

Gólok és gólpasszok: 40. Ladányi (Berta) – 34. Hajós (Tóth, Sagert), 34. Dansereau (Dudas, Cohen), 54. Dudas (Becze, Metcalfe)

Debreceni HK: Diatlov (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kurilyuk, Odnoga, Kaskov – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Orosz
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Vojtkó, Dósa, Popovics, Nagy, Láda B. – Boyle, Dudas, Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós (C), Tóth, Dansereau – Láda P. (A), Miskolczi, Szilágyi, Roczanov, Fliszár

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Varjú Árpád – Sós Zoltán, Kormos Dávid