Debreceni VSC – Ferencvárosi Torna Club 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Győr 0:2 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:2 (0:2)
ETO FC Győr
vasárnap 26.10.2014, 18:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

A Haladás hiába cserélt szakvezetőt, Szentes Lázár sem tudta felrázni a csapatát. Az első félidőben a Győr tetszés szerint ért fel a szombathelyi kapu előterébe. Néhány elszórakozott lehetőséget követően egy szép támadás végén megszerezték a vezetést. Szegény embert még az ág is húzza – Völgyi szögletből elért találatával (amit Rózsa ejtett a hálóba) a félidőben már 2 gólos előnye volt a vendég csapatnak.

A második félidőben kicsit változott a képlet. A Haladásnál többet volt a labda, támadás építésük körülményes és lassú volt. A Győr pedig továbbra is játszotta saját játékát. Sok passzos adogatás, biztos védekezés mellett.

Megérdemelt vendég siker született! Szombathelyen pedig ki kell találni valamit, ha nem szeretnének jövőre NB 2-es csapatot!

Köszönjük figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:24:57)

A mai mérkőzést 1620 néző követte.

90+3

90+3
    Városi kapott egy hosszú labdát. Kirúgással jöhet az ETO.

90+3
    Város beadását blokkolták a védők.

90+2
    Egy győri kontra, aminek végén tisztáznak a védők. Támadhat a Hali.

90+1
    A szögletet kifejelik a vendég védők.

90+1
    Bal szélről beadott labdára érkezett Radó. Elesett, de Vad II. szögletet jelez.

90
    3 perc hosszabbítás lesz.

89
    A szögletet követően Völgyi lőtt egy erőset, a kapus ezt is védi.

89
    Priskin vezette egyedül Rózsára a labdát. Lövését a kapus bravúrral védte!

88
    Zamostny váltja az olasz légiós, Rocchit.

88
    Fehér került a földre. Hali szabadrúgás.

88
    Rózsán kívül minden játékos a győri térfélen. A Haladás birtokolja a labdát, de eredménytelenül.

87
    Farkas beadását vágták ki a védők.

87
    Rózsa húzta le Windecker beadását.

86
    Radó adta el a labdát. Devecseri mentette a helyzetet.

85
    Támadásban a hazai csapat. De nincs igazi átütőerő a játékukban.

84
    Kapkodnak a hazaiak, hiába szerelik a vendég játékosokat, egyből eladják a játékszert.

Pungor Csaba

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 37. Varga, 43. Völgyi

Lapok:   24. Iszlai (HAL), 65. Szakály (HAL), 68. Devecseri (HAL), 80. Farkas (HAL) – 7. Svec (ETO), 45+1. Völgyi (ETO), 48. Windecker (ETO)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Devecseri, Farkas – Gaál, Iszlai, Gyurján (Szakály 46'), Halmosi (c) (Városi 46') – Radó, Rocchi (Zamostny 88')
    Cserék: Mursits – Dvorschák, Jagodics, Katona

ETO FC Győr: Kocic – Svec, Lipták (c), Lang, Völgyi – Windecker, Pátkai, Stieber (Trajkovic 66'), Varga – Rudolf (Andric 82'), Kvilitaia (Priskin 75')
    Cserék: Kamenar – Dinjar, Koltai, Strestik

Játékvezetők: Vad II. István; Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Szalai Dániel; Tartalék játékvezető: Lémon Oszkár