Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
EC Klagenfurt AC
vasárnap 26.10.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Sorozatban harmadik győzelmét szerezte meg a mai napon a Fehérvár AV19 csapata! Az első harmad első tíz percét leszámítva végig uraltuk a meccset, egyedül a kettős hátrány ideje alatt rezgett a léc – akkor mondjuk nagyon. Összességében jó csapatmunkával, és kiemelkedő kapusteljesítménnyel nyertük meg a mai találkozót, ahol a két kapus közül végül Josh Robinson tudott olyan formát mutatni, amilyenről még sokáig fognak beszélni a szurkolók. Banham is megérdemel minden dicséretet, két góllal és remek játékkal járult hozzá a mai győzelemhez. A Volán tehát győzött, és egy lépéssel így közelebb került az élmezőnyhöz. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (19:48:43)

60:00

59:40
    Már négyszer.

58:34
    Hát szerencse hogy nem végig volt kapus nélkül a KAC, háromszor ütöttünk az üres kapu mellé.

56:21
    Újabb LoVecchio-Swette párharcot nyert meg az osztrák hálóőr.

55:45
    Minden volt az elmúlt 10 másodpercben! Volán lövés, Swette védés, a kapus beesett a kapuba, az ismétlés pedig az elmozdult kapuban kötött ki.

55:34
    Biztosan áll a lábán a fehérvári védelem.

54:45
    Bő öt perccel a vége előtt támad a Klagenfurt a felzárkózás érdekében.

53:30
    LoVecchio ugrott ki védője mellől, a közeli lövést azonban Swette védte!

52:39
    Orbán Attila lövése száll nem sokkal a kapu mellé!

52:15
    Fel tudunk állni a vendég harmadban.

51:00
    Most erősen nyom a Klagenfurt.

50:17
    A mai mérkőzést 3379 néző követi a csarnokból, és aligha akad olyan Fehérvárnak szurkoló közöttük, aki bánja, hogy ezt választotta vasárnap esti programnak.

49:42
    LoVecchio fűzte át magát Furey-n, ám lövését Swette védte.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 12. Banham (Boivin, Ejdepalm), 24. Banham (Sarauer, LoVecchio), 45. Sikorcin (Marino, Wehrs) – 4. Furey (Urbas, Pöck)

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Boivin, Ejdepalm, LoVecchio, Sarauer (A), Banham – Szirányi, Wehrs, Kovács (A), Sikorcin, Marino – Tokaji (C), Orbán, Benk, Nemes, Németh – Hetényi, Reiter, Kocsis, Erdély, Vincze
    EC Klagenfurt AC: Swette (Tuokkola) – Furey, Reichel (C), Lundmark, Hundertpfund (A), Geier M. – Schumnig, Wharton, Geier S., Pither, Strömberg – Vallant, Pöck, Jacques (A), Koch, Urbas – Isopp, Ban, Harand, Witting