Hamburger SV – Bayer Leverkusen 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 1:0 (vége)
VfB Stuttgart – VfL Wolfsburg 0:4 (vége) | Bayern München – Borussia Dortmund 2:1 (vége)
1. FSV Mohuč 05
1:2 (1:1)
Werder Brémy
szombat 01.11.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Bundesliga

Két ellentétes félidőn vagyunk túl.
    Az elsőben igazolta a két csapat, hogy miért állnak ott a tabellán, ahol. A Mainz korán vezetést szerzett és Okazaki, Koo és Malli révén folyamatosan veszélyeztették a vendég kaput. A félidő végére azonban alább hagyott a lendület és a semmiből találtak egy tizenegyest a vendégek.
    Így a félidőben egállal mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben egy szimpla kontra végén előnyhöz jutott a Werder Bremen. Di Santoval ma nem bírtak a védők. Hiába volt a nyomás és a cserék sorozata, a labdabirtokláson kívül sokat nem tudtak újítani a piros-fehér hazaiak.
    Az utolsó 20 percre pedig teljesen eltűnt a maradék színvonal is. Bunkerfocit játszó vendégeket és kínlódó Mainz-i támadásokat láthatott a közönség.

Meglepetés eredmény, de a látottak alapján igazságos a Werder sikere.

A hazai csapatból Okazaki, Geis, Koo játszott átlagon felül. A vendégektől pedig Garcia, Kroos, Bartels és Di Santo emelkedett ki!

Köszönjük figyelmüket és tartsanak velünk legközelebb is! (17:33:15)

90+3

90+3
    Hiába minden úgy látszik! Wolf jön ki kapujából és húzta le a felívelést!

90+2
    ...és itt lehetett volna a slussz poén!
    Galvez fejelte ki társai elől a labdát, pont Samperio elé. A támadó egyből lőtt, de nagyon csúnyán fölé ment!

90+1
    Bellék majdnem összehoztak egy gólt hátul! Karius vetődött jó ütemben ki!

90+1
    3 perc lesz a ráadás!

90
    Sliskovic fejelés közben szabálytalankodott!

90
    Allagui kapott egy jó labdát Djuricic-től. A támadó nagyon lassan készült lövésre. Így a kísérletébe belevetődött Makiadi.
    Füttyszóval díjazták a nézők!

89
    Támadásban a Mainz. De nagyon jól védekezik a vendég csapat.

88
    Nagyon meddő ez a hazai fölény.
    Diaz unta meg a csatárok játékát és szánta el magát lövésre. A védő felszabadította a vendég kaput! Nagyon csúnyán mellé ment a kísérlete!

87
    A cserék közben nem volt értékelhető játék. Jobbára mezőnyben járatták a labdát a felek.

86
    Bartels is pihenőt kap. Mulongoti a friss ember a pályán!

85
    Sliskovic váltja Baumgartlingert. Szűk 5 perce lesz!

84
    Hajrovic váltja a két gólt szerző Di Santot!

84
    Okazaki lövése pattant le Galvezről! Szöglet!

83
    Ismét a középpályás a főszereplő. A szöglete sem jobb, mint a szabadrúgása.

82
    Geis szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre!

82
    Diaz beadása Fritz kezéről pattant le – szabadrúgás – veszélyes helyről!

81
    Egy felívelés Di Santo felé. A támadó el is csúszott, a labda is hosszú volt – jöhet a Mainz.

Pungor Csaba

Gólok: 3. Okazaki – 45. Di Santo, 51. Di Santo

Lapok:   45. Karius (MAI), 73. Malli (MAI), 75. Djuricic (MAI) – 20. Kroos (BRM), 23. Galvez (BRM), 70. Wolf (BRM)

1. FSV Mohuč 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Diaz – Geis, Baumgartlinger (Sliskovic 85') – Samperio, Malli (Allagui 78'), Koo (Djuricic 68') – Okazaki
    Cserék: Kapino – Jara, Park Joo-Ho, Wollscheid

Werder Brémy: Wolf – Gebre Selassie, Prödl, Galvez, Garcia – Fritz, Kroos, Junuzovic – Obraniak (Makiadi 56') – Bartels (Mulongoti 86'), Di Santo (Hajrovic 84')
    Cserék: Strebinger – Aycicek, Caldirola, Selke

Játékvezetők: Wolfgang Stark; Asszisztensek: Mike Pickel, Martin Petersen; Tartalék játékvezető: Thorsten Kinhöfer

Nézőszám: 31017