Győr – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Dunaújváros – Pécsi MFC 3:2 (vége)
Lombard Pápa FC – Debreceni VSC 0:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Paksi FC 0:0 (vége)
OGC Nice
1:3 (0:0)
Olympique Lyon
szombat 01.11.2014, 20:00 • Stade Municipal du Ray, Nice • Ligue 1 Uber Eats

Csak az utolsó másodpercben született góllal döntötte el végleg a találkozót a Lyon, de végig jobban játszott a Nice együttesénél. Jócskán akadtak veszélyes támadásai a nizzaiaknak, a vezetést is ők szerezték meg, de megérdemelt győzelmet aratott a Lyon.

Nagy szerencséjük volt itt a végén, a 90. percben ugyanis Bauthéac lábában maradt az egyenlítés, amit ráadásul egy kapufa előzött meg. Nyilván másképp alakult volna a mérkőzés vége, ha nem kell kitámadnia a nizzaiaknak. De a Lyonnak legalább kétszer annyi veszélyes támadása volt, sok veszélyes helyzettel.

A találkozó egyébként nyílt sisakos, támadó szellemű volt, a Nice sem érdemelt volna vereséget. Kimondottan élvezetes mérkőzést láthattunk jó irammal, sok helyzettel. Aki ezt ma látta, megszerethette a francia futballt. A Lyon ezzel két pontra közelítette meg a listavezető Marseille-t és egyre a PSG-t.

Nice – Lyon: 1-3!
    ---- (21:55:36)

90+5
    LACAZETTE - 1:3

90+4
    A Lyon gólt szerzett!
    ALEXANDRE LACAZETTE kapott labdát a bal oldalon, a teljesen fellazult védelem közepén a tizenhatosig gyalogolt, majd szinte megismételve előző gólját a jobb alsó sarokba bombázott! 1-3! Eldőlt!

90+4
    A bal oldalon jut szabadrúgáshoz a Lyon fél perccel a vége előtt Koziello faultja után. Természetesen visszafelé passzolják ölni az időt.

90+3
    Jallet számára sem sietős a dolog. Ez a támadás most a ködbe vész, a jobb oldalon pontatlan indítás Ghezzal felé.

90+2
    A Lyon birtokolja a labdát a felezőnél, ez számukra tökéletes.

90+1
    Négy perc a ráadás. Megiramodott a bal oldalon a Lyon, Yattara pedig betört a tizenhatoson belülre, majd csúnyán mellé lőtte, ebben sokkal több volt!

90+1
    Ezt kiimádkozták most a lyoni játékosok a kapu torkából, az iménti helyzet pedig alighanem bekerül a forduló legnagyobb három kihagyott helyzete közé... az első helyre!

90
    Bautheac mit hagyott ki!! A jobb oldalról Pléa váratlan lövést eresztett meg, ami a jobb kapufáról visszapattant éppen Bauthéac orra elé, aki három méterről az üres kapu fölé bombázott!!

90
    Megint egy senkinek sem jó beadás jobbról, Mendy passza után Bautheac nem nézett fel.

89
    Bisevac rúgja ki a labdát a saját tizenhatosán belülről.

89
    Elől tartaná a labdát a Lyon, de ez most csak 5-10 másodpercekre sikerül. Vajon ráfizet-e a vendég együttes erre, hogy ennyire visszaálltak?

88
    Eysseric hozta fel a labdát középen, a jobb oldali beadás Bauthéac részéről azonban borzalmas, érintés nélkül száll el a kapu előtt, majd ki az alapvonalon.

87
    A Lyon már nemigen törődik a támadásépítéssel az elmúlt percekben, inkább a védekezést stabilizálja hátul.

86
    Az ismétlés már nem veszélyes, a Lyon támadhat.

85
    Egy jobb oldali szögletet követően Lopes kivetődve ütötte el a labdát, de az pont egy védő fejéről pattant a kapu felé, a vendégek szerencséjére pár centivel mellé. Újabb hazai szöglet.

84
    Jallet gyűjti be a labdát a felezőnél, egyelőre elkezdte ölni az időt a Lyon, kicsalogatják a nizzaiakat.

83
    Cserél a Lyon, innentől ők vannak nyeregben, megerősítik a védelmet. Fekir helyett Ghezzal érkezik, aki azért nem klasszikus védő, de az elől levő ék már nincs pályán ezzel.

Gólok: 52. Puel – 65. Malbranque, 81. Lacazette, 90+4. Lacazette

Lapok:   30. Menydy (NIC), 41. Palun (NIC), 45. Bautheac (NIC) – 55. Jallet (LYO), 78. Fekir (LYO)

OGC Nice: Hassen – Palun, Genevois, Bodmer (Gomis 46'), Amavi – Rafetraniaina (Eysseric 64'), Mendy – Puel (Koziello 72'), Carlos Eduardo, Bauthéac – Pléa
    Cserék: Pouplin – Gomis, Eysseric, Cvitanich, Maupay, Bosetti, Koziello

Olympique Lyon: Anthony Lopes – Jallet, Bisevac, Umtiti, Bedimo (Koné 72') – Malbranque, Mvuemba, Tolisso – N'Jie (Yattara 77'), Lacazette, Fekir (Ghezzal 83')
    Cserék: Gorgelin – Zeffane, Koné, Ghezzal, Yattara, Rose, Bahlouli

Játékvezetők: A. Delerue – C. Moreau, G. Lang