Granada – Real Madrid 0:4 (vége) | Atlético Madrid – Cordoba 4:2 (vége) | Barcelona – Real Club Celta de Vigo 0:1 (vége)
Real Sociedad – Málaga CF 0:1 (vége)
Atlético Madrid
4:2 (1:0)
Cordoba CF
szombat 01.11.2014, 18:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Az Atlético zsinórban a 25. bajnoki mérkőzését nyerte meg hazai környezetben, a Cordoba pedig 10 forduló után is nyeretlen marad az első osztályban. Az Atlético már az elejétől kezdve remekül irányította az összecsapást, az első félidő hajrájában tudtak mégis betalálni először.

A forduás után nem sokkal egyenlített a Cordoba, de nem sokáig örülhettek a vendégek, mert öt perc múlva Griezmann betalált, majd egészen négyig elmentek a hazaiak, végül Ghilas tudott kozmetikázni az eredményen. Sokkal jobban játszott ma a fővárosi csapat, megérdemlik a győzelmet!

Atlético Madrid – Cordoba: 4-2!
    ---- (19:50:02)

90+2

90+2
    Rodriguez lógott meg a bal oldalon, be akarta löbbölni a labdát, de nem nyúlt eléggé alá, a védők kifejelték.

90+2
    Mandzukic rohamozott középen, de az indítás túl hosszú felé, 18 méterre kifutva Juan Carlos rúgja el előle.

90+1
    Kettő perc a ráadás, a fontos dolgok már eldőltek korábban.

90
    Abel lőtte volna kapura, de jócskán eltéveszti a célt. Több lövése van talán már ennyi idő alatt is, mint a csapattársainak összeadva a teljes első félidőben.

89
    Ez a hazai szurkolók hangulatán mit sem változtat, de a Cordoba elmondhatja magáról, hogy kétszer is a hálóba talált. Igazából négy gólt lőttek a vendégek és kettőt a hazaiak, de mivel kettő öngól volt, ezért nyer az Atlético mégis!
    GHILAS - 4:2

88
    A Córdoba gólt szerzett!
    NABIL GHILAS használt ki egy védelmi hibát középen. Egy jobb oldali beadást Juanfran nem tud kirúgni, pont Ghilas elé pattan, aki lendületből érkezett és 6 méterről felvarrja a labdát a sarokba. 4-2!

87
    Mandzukic reklamál a középpályán egy bedobásnál, hogy nem róla ment ki, mintha ez nagyon változtatna valamin. De a hév még viszi előre őt is.

86
    Mandzukic visszakotorta a labdát a jobb oldalról, középen azonban senkinek nem jó. Nem tudja megtartani a Cordoba most sem, máris újra a hazaiak jönnek előre.

85
    Szabadrúgás a hazaiak javára 25 méterre a kaputól, balról.

84
    Támad az Atlético Madrid, a közönség már ünnepel, mert ez a meccs biztosan megvan.

83
    Moyának kell védenie egy lapos lövést, Abel küldte kapura balról 22 méterről.

82
    Szerencséje sincs a Cordobának, újabb öngólt jegyezhetnek, ma már a másodikat.
    PINILLOS - 4:1

81
    Az Atlético gólt szerzett!
    RAUL GARCIA végleg eldönti a meccset. Bal oldali beadásra érkezett Raul Garcia a rövid oldalon és látszólag az ő csúsztatása kerül a hosszú felsőbe. Azonban mégsem ő a gólszerző, hanem PINILLOS, akinek a hátáról került a hálóba. 4-1!

81
    Távoli kísérlet a bal oldalról Abel részéről, fél méterrel a felső léc fölé, nem is volt rossz, csapódott lefelé a labda.

80
    A Cordoba támad a jobb oldalon, Fede adja be, Miranda fejeli ki.

Gólok: 44. Luso (öngól), 59. Griezmann, 63. Mandzukic, 81. Pinillos (öngól) – 54. Ghilas, 88. Ghilas

Lapok:   38. Bouzon (COR), 61. Cartabia (COR)

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Guilherme Siqueira – Turan (Raul Garcia 62'), Gabi (Saul 67'), Mario Suarez, Koke – Mandzukic, Griezmann (Rodriguez 78')
    Cserék: Oblak – Raul Garcia, Ansaldi, Saul, Rodriguez, Cerci, Gimenez

Cordoba CF: Juan Carlos – Inigo Lopez, Iago Bouzon, Pantic, Dani Pinillos – Cartabia, Lopez Garai (Abel Gomez 78'), Luso, Fidel (Fede Vico 67') – Xisco (Rossi 64') Jimenez, Ghilas
    Cserék: Mikel Saizar – Ekeng, Rossi, Gunino, Borja Garcia, Abel Gomez, Fede Vico

Játékvezetők: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco

Nézőszám: 50081