Jani – Lohoffová 2:0 (vége) | Bondár – Galfi 0:2 (vége)
7 6
Julia Lohoffová
0
65 2
szombat 01.11.2014, 09:23 • Court 4, Heraklion • ITF - Heraklion - 6th Hellenic Zeus ITF Pro Circuit, Heraklion (kemény borítás)

Ha valaki csak a végeredmény látja, azt gondolhatja, hogy Jani Réka-Luca simán, két szettben búcsúztatta a lengyel-német Julia Wachaczykot 7:6, 6:2 arányban. Ez azonban közel sem volt így. Már az az adat is beszédes, hogy Réka 90 pontot nyert, Wachaczyk 78-t, tehát mindössze tizenkét labdamenettel nyert többet Réka, mint a vesztes Wachaczyk.

Az első játszmában korán brékelőnyhöz jutott Wachaczyk, amit Réka egy 4:0-s rohammal megfordított, majd labdája volt a dupla brékelőnyre. Ezt elpuskázta, majd a lengyel lány percei következtek, 5:4-nél és 6:5-nél is adogathatott a szettért, végül Janinak sikerült rövidítésre mentenie a szettet úgy, hogy közben játszmalabdákat is kellett hárítania! A rövidítésben is hátrányban volt Réka, de meg tudta fordítani és végül 7:6-ra övé lett a játszma.

A második szett nagyon simán indult, 4:0-ra vezetett már Jani, bréklabdái voltak az 5:0-hoz is, ez akkor még nem jött össze, de 5:1-nél már meccslabdákhoz jutott. Mindhárom alkalommal visszajött Wachaczyk és végül 5:2-re szépített.
    Szerencsére az utolsó szervagémnél már nem volt ellenszere Julia Wachaczyknak és ezzel 6:2-vel behúzta a második játszmát is.

Gratulálunk Jani Réka-Lucának, aki az elődöntőbe jutott ezzel Görögországban!

Jani Réka-Luca – Julia Wachaczyk: 2-0!
    7:6 (5), 6:2!
    ---- (11:19:24)

Végre! Jani Réka-Luca közel két órás küzdelem után két szettben kiveri Julia Wachaczykot és elődöntőbe jut Heraklionban!

Mérkőzés vége

6:2
    Szett győztese Jani.

40-30
    Játszma- és mérkőzéslabdája van Rékának, de most adogatóként. Be kell vinni a döntő csapást végre!

40-30
    Labdamenet győztese Jani.

30-30
    Labdamenet győztese Wachaczyk.

30-15

30-0
    Két labdára a győzelem, most már nem szabad elszalasztani.

30-0

15-0

5:2
    Három meccslabdát hárítva marad a meccsben Julia Wachaczyk, 5:2-re zárkózik. Továbbra is megvan a dupla brékelőny, azért ezt innen hozni kell. Most Réka a meccsért adogathat.

5:2
    Játék győztese Wachaczyk.

40-A
    Már adogatóelőnyt láthatunk.

40-A

40-40
    Nagy a harc, de nem tudja a döntő ütést bevinni Réka.

40-40

A-40
    Három a magyar igazság! Harmadszor is bréklabda és meccslabda, értékesíteni kellene már!