MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
Puskás Akadémia FC
1:0 (1:0)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szombat 22.11.2014, 16:00 • Pancho Aréna, Felcsút • OTP Bank Liga

Vége! Szentes Lázár csapata edzője irányítása alatt negyedik meccsén negyedik rúgott gól nélküli vereségét szenvedi el, sorozatban pedig már ötödször kap ki így.
    A Puskás Akadémia csapata az első 45 perc alapján megérdemelten szerzett vezetést és mivel a második játékrész döntetlenszagú volt, így jogosan zsebelte be a 3 pontot.
    A Haladásnál óriási a baj, de még mindig nincs messze a bent maradás, főleg, hogy csak a szezon felénél járunk.
    A hazaiaknál egy félidőn keresztül Harsányi, végig Tar és Szélesi volt jó, a vendégeknél jó teljesítmény nem akadt, a védelemben teljes volt a zavarodottság, rosszabbnál rosszabb megoldások születtek, Schimmer legalább 6-8 alkalommal adományozta az ellenfélnek a labdát, Mursits bizonytalan volt és a többiek is csak egy fél fokkal játszottak jobban.
    Köszönjük a figyelmet! (17:51:57)

90+3
    Kelic emeli ki Rocchi elől, vége!

90+2
    Tischler egy felívelés után Hudák elé tálal, aki nem igazán éri el, csak rákotorja, Mursits így fogni tudja a közeli próbálkozást!

90+1
    Gohért leváltották a pontrúgó szerepéből, de ez csak a labda sarokban tartása most.

90+1
    3 perc lesz a ráadás.

90
    Lorentz harcol ki szögletet.

90
    Halmosi visszatér, de rendkívül sántít.

88
    Harsányi még lecserélése előtt szétrúgja Halmosi lábát egy méterekről rárepülő becsúszásnál, ápolni kell a rutinos focistát, aki könnyen lehet, hogy nem tér vissza.
    Harsányi megmozdulása akár pirosat is érhetett volna.

88
    Hudák Martin érkezik a második félidőre teljesen eltűnő Harsányi helyére.
    Hudáknak ez a debütálása.

86
    Haladás-lehetőség! Halmosi gyönyörűen tálal Radó elé 8 méterre a kaputól, aki visszahúz, Szélesi elszáll, de Margitics visszaér és szerel, Danilovic pedig rávetődik!

85
    Sallai rántja le Iszlait, sárga.

84
    Gohér szabadrúgása nagyon rossz, mellbelő egy védőt középen. Kontra a vége, de Schimmer lesre fut.

83
    Iszlai buktat a tizenhatosa sarkánál, szabadrúgás a hazaiaknak!

82
    Lorentz kerüli meg Zsirait és viszi le az alapvonalra, de nem igazán érkezik társ jó helyen, így végül Zsirai szerel.

81
    Zsirai is besárgul, Lorentznek rúg oda a félpályán. A cserejátékos a mészcsíkra esik rá, így az egész arca fehér lett.

80
    Most Lorentz adja Radónak, aki legurítja Kopúneknek, a szlovák nem is lő rosszul, de Danilovic szépen húzza le.

80
    Nő a nyomás a hazai kapun, egyre inkább beszorul a Puskás.

79
    Iszlai lépett hátra védekezni Dvorschák helyére egyébként.

79
    Gohér teker fölé-mellé ballal.

Guber Péter

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 35. Tischler

Lapok:   64. Szakály (PUA), 85. Sallai (PUA) – 77. Kopúnek (HAL), 81. Zsirai (HAL)

Puskás Akadémia FC: 44 Danilovic – 6 Gohér, 22 Tar, 3 Kelic, 13 Margitics – 10 Harsányi (7 Hudák, 88.), 88 Szakály D. (42 Lorentz, 67.), 18 Polonkai, 5 Szélesi, 14 Denkovic (11 Sallai, 61.) – 9 Tischler
    Cserék: 21 Hajdúch – 8 Papp M., 11 Sallai (61.), 7 Hudák (88.), 42 Lorentz (67.)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: 91 Mursits – 23 Schimmer, 14 Dvorschák (18 Rocchi, 76.), 26 Jagodics, 5 Zsirai – 9 Városi, 8 Iefremov (79 Halmosi, 59.), 41 Kopúnek, 15 Iszlai, 32 Gaál (10 Nagy O., 59.) – 7 Radó
    Cserék: 75 Gyűrű – 6 Szakály A., 10 Nagy O. (59.), 13 Gyurján, 18 Rocchi (76.), 79 Halmosi (59.), 92 Zamostny

Játékvezetők: Németh Á. – Bozó, ifj. Varga G. – Szalai D.