MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
FC Lorient
1:0 (1:0)
Lens
szombat 22.11.2014, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Ligue 1 Uber Eats

Az első játékrészben gól- és emberelőnybe került a Lorient a kiesési rangadón és ez meg is határozta az egész mérkőzés menetét. Az emberelőnyt gyorsan kihasználták a hazaiak már a 23. percben. Két játékosuk is megsérült, Lavigne, majd Sunu is kényszerű csere áldozata lett.

A Lorient ugyan aktívan támadott az első és a második félidőben is, sok nagy helyzetet kidolgoztak, de az egy szál gólon kívül mindet el is puskázták, ebben Ayew igencsak élen járt. Végül nem fizetett nagy árat érte a Lorient, mert így is megszerezte a három pontot a mai napon kapura teljesen veszélytelen Lens ellen és elmozdult az utolsó helyekről. Ott most már a Lens áll.

Lorient – Lens: 1-0!
    ---- (21:57:25)

90+4

90+4
    Már túl a jelzett hosszabbításon is.

90+3
    Lecomte vetődik ki a labdára messzire kifutva a kapujából.

90+3
    Szabadrúgáshoz jut a Lens, Chavarria került a földre a jobb oldalon, 35 méterre a kaputól. Továbbra is esik az eső igen erősen, meglephetik a kapust egy átlövéssel.

90+2
    Hátul tartja és megbecsüli a labdát a Lorient, a legfontosabb nekik a három pont, az úgy tűnik, teljesítve lesz.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Touzghar kap indítást a bal oldalon, majd Ndiaye-t szöktetik hosszan.

89
    A piros lap most kezd igazán meglátszani a Lens játékán, a hajrában sem képesek újítani és támadásokat vezetni, így lehet, hogy az az egyetlen egy Lorient gól dönti el a mérkőzést.

88
    Fejpárbaj a felező környékén, végül Guerreiro szerzi sokadik labdáját, a belöbbölt átadása azonban senkinek sem jó.

87
    Az iménti Ayew helyzet óriási gólszerzési lehetőség volt, érthetetlen, miért nem lőtte el a hazai támadó.

86
    Ayew sokadszor kap jó labdát, most a bal oldalon tűnt fel, a kapust szinte már kicselezte, de még befelé húzott, ahol a védők álltak, nem jutott lövéshez, miután elsőre nem tűzte rá, végül visszafelé passzolt. Ebben sokkal több volt!

85
    Sok passzos játékkal próbál operálni a hazai csapat, de a tizenhatoson belül az utolsó átadásokba hiba csúszik sokadszor is, vagy a lövést védi Riou.

84
    A felező környékén építgeti a támadását a Lorient, lassan a mérkőzés hajrájához értünk.

83
    Chavarria most kis híján megkapta a bal oldali beadást, az eddig szinte munkanélküli Lecomte öklözte ki a támadó elől.

82
    Ritka Lens támadások egyike, Chavarria elől Wachter gyűjti be hátul.

81
    Meddő mezőnyfölényben a Lorient, de az utóbbi 10 percben többször is veszélyeztettek komolyabban.