Ipress Center-Vác – Szeged KKSE 27:19 (vége)
Ipress Center-Vác
27:19 (16:11)
Szeged KKSE
szombat 22.11.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Megérdemelten győzött a Vác több, mint két hónap szünetet követően az elméletileg leggyengébb csapat ellen. A Szeged sokáig nagyon jól tartotta magát, de a második félidőben a Vác védekezése nagyon összeállt és a továbbra is gyengécske támadójáték ellenére is fokozatosan növelni tudta a különbséget.

A Vácnál Hornyák Dóra jelentette a döntő különbséget, elérte a 10 gólt is, Szondi és Farkas is sokat tettek hozzá a győzelemhez. A védekezésben szinte minden hazai játékos dicsérhető, de Bíró Blanka különösen kiemelkedő volt a második félidőben. A Szegednél Szabó Edina főként hetesgóljaival volt fontos láncszem, rajta kívül még Dajka és a kapus Dobó Mónika dicsérhető igazán. Ezzel a Vác elmozdult a kieső helyről, de még nagyon sok munka lesz a csapattal, kihúzni végleg a gödörből.

Vác – Szeged: 27-19!
    ---- (19:28:40)

60
    Mérkőzés vége. (27:19)

60
    SZABÓ a felső léc alá lövi az időn túli hétméterest. (27:19) (27:19)

60
    Balog védi Lojpur lövését, de ismét hetest kap a Szeged belülvédekezésért. (27:18) (27:18)

60
    Hornyák Dóra is kiáll két percre, kettős hátrányban a Vác. (27:18) (27:18)

60
    KATONA Flóra lerohanásból eredményes a jobb oldalról. (27:18) (27:18)

60
    Hornyák blokkol, Balog megszerzi. (26:18) (26:18)

60
    Passzívnál Hornyák dobja világgá. (26:18) (26:18)

60
    Emberhátrányban támad a Vác az utolsó percben. (26:18) (26:18)

59
    KISS Klaudia pattintja be a hetest a váci kapus lába alatt. (26:18) (26:18)

59
    Balog véd, de Tóth Eszter kap két percet és hetes a Szegednek. (26:17) (26:17)

58
    TÓTH Eszter jobb kettőből talpról szerez átlövésgólt. (26:17) (26:17)

58
    A váci kapuban Balog Judit. (25:17) (25:17)

58
    SZABÓ Edina a rövid sarokba lő a bal szélről. (25:17) (25:17)

57
    Időt kér a Szeged, még az eredményen lehet kozmetikázni, de a váci győzelem biztos. Két hónapja nem történt ilyen a Dunakanyarban. (25:16) (25:16)

57
    HÁMORI Konszuéla fejezi be sikerrel a lerohanást Szondi ügyes labdaszerzése után. (25:16) (25:16)

57
    HORNYÁK Dóra bal kettőben tört be, majd a kapust megfésülve lőtt a felső léc alá. (24:16) (24:16)

56
    Most egészült ki a Vác, innentől emberelőny. (23:16) (23:16)

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Vesztergombi, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Virág, Sterjova, Katona F.
    Szeged KKSE: Dobó M., Futaki – Hárs, Cubela, Barján, Albert, Mistric, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Dobó A., Szabó E., Dajka, Lojpur, Aron

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs