verseny vége
Maláj Nagydíj - Futam

Sam Bird

szombat 22.11.2014, 07:00 • Putrajaya, Malajzia • Formula E

Bird domináns győzelmével ért tehát véget a maláj nagydíj, legközelebb december 13-án, Uruguayból jelentkezünk, azt a futamot is élőben közvetítjük.

13. Brabham
    14. Senna (még értékelhető egy kör hátránnyal)
    15. Montagny -1 kör
    16. Legge -3 kör

---- (08:06:03)

Hatalmas, sötétszürke felhők közelítenek a pálya fölé, de a versenyt nem zavarták meg, egy órán belül itt nagy esőzés várható.

Ezzel az eredménnyel di Grassi továbbra is vezeti a világbajnokságot egy első és egy második hellyel, Bird szorosan mögötte egy harmadik és egy első hellyel. Ők ketten igencsak megszöktek a mezőnytől az összetettben.

A verseny leggyorsabb körét Jaime Alguersuari futotta 1:24,429-cel.

Abt végül be tudott kocogni a végét járó akkumulátorával a 10. helyen, 45 másodpercet kapott a győztes Birdtől az utolsó öt körben.

13. Brabham

Kiesett: Senna (de a gép értékelni tudja a 14. helyen), Trulli, Piquet, Heidfeld, Cerruti.

Bruno Senna Buemit akarta megelőzni az utolsó előtti kanyarban, de megcsúszott az autó hátulja, nem tudta már megfogni és belecsapódott a betonfalba az autó jobb oldalával. Így nemhogy dobogó, de még pontszerzés és célba érés sem lett számára!

Verseny vége.

31
    Közben Bird befut és GYŐZ! Di Grassi a második, Buemi a harmadik!

31
    Senna kockáztatott és a falnak csapódott, most sem fog pontot szerezni!!

31
    Bird elképesztően vezetett ma, a rajtnál az élre állt és végig mindenkinél gyorsabb volt, hamarosan befut!

31
    di Grassi lélegzetvételnyi előnnyel vezet Buemi és Senna előtt, egyelőre nem tudják támadni a brazilt.

31
    Utolsó kör, Bird vezet, de a második-harmadik-negyedik hely még nem dőlt el!

30
    Prost lemaradt Senna mögött, nem tud beleszólni a dobogóért folyó csatába.

30
    Bird bő hét másodperccel vezet di Grassi előtt, mögötte Buemi, majd Senna. Ez még jó harc lehet a második helyért.

30
    Abt már csak a 10. helyen, de csak 8% a töltése, két körre. Hát, ez nem biztos, hogy meglesz neki.

30
    Sennának nem kell spórolnia, 2-3 körrel később cserélt autót, mint az átlag.

29
    Senna ezzel a negyedik helyen, Bruno nagyon jól nyomja neki, az autócsere előtt sokat vesztett egy megcsúszással, de a második helyért is harcban lehet.

29
    Senna és Prost csatáznak és Senna a célegyenesben megelőzi Prostot! Mintha 25 évvel ezelőtt lennénk!