Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
Internazionale
2:2 (0:2)
S. S. Lazio
vasárnap 21.12.2014, 20:45 • San Siro, Milano • Serie A

Két teljesen eltérő félidőt láthattunk. Az elsőben a Lazionak minden sikerült, a másodikban semmi. Már az első játékrész második felében is látszott, hogy az Inter átvette az irányítást, de akkor még nem tudott betalálni, sőt, újabb gólt kapott.

A fordulás után a Lazio kiszabadulni sem tudott a saját kapuja előteréből, bejött Mancini taktikája az előretolt védelmi vonalakkal. Látványos és nyomasztó fölényben játszott az Internazionale, aminek meg is lett az eredménye, a 81. percre már kiegyenlítettek, sőt, a győzelemre is volt esélye a milánói csapatnak. Összességében igazságos a pontosztozkodás.

Internazionale – Lazio: 2-2!
    ---- (22:42:00)

90+4

90+3
    Icardi kapott középen remek indítást Medeltől, ami lövésnek indult eredetileg, majd pár centivel mellé lövi. Lesen volt egyébként Icardi, így nem is ért volna, ha gól.

90+3
    Anderson mellett húzta meg a jobb oldalon Campagnaro, középre lőtt labdájára azonban nem érkezett középen senki ütemre.

90+2
    Campagnaro érkezett az Inter csapatába utolsó csereként D'Ambrosio helyett.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+1
    Icardi kapott labdát középen, Cana azonban remekül szereli. Dordevic kap indítást, le is veszi 7 méteren, de ott terem Ranocchia és tisztáz!

90
    Támad a Lazio, ez sem volt gyakori a második félidőben. Parolonak azonban hosszú az indítás.

89
    Inter szabadrúgás, D'Ambrosio kapja a jobb oldalon, majd némi adogatás alakul ki középen.

89
    Medel hazaadja Handanovicnak. Az Inter továbbra is támadó felfogásban játszik, de most már a védekezésre is jobban ügyel.

88
    Gonzalez önveszélyes játék miatt kap sárga lapot, túl mélyre hajolt.

88
    Nagyon harcos az Inter, egyértelműen megpróbálják megnyerni a mérkőzést.

87
    Nagatomo bal oldali beadása lecsúszik, az oldalhálóban landol. Kirúgás.

86
    Medel végezhetett el szabadrúgást a saját térfelén, most hátul adogatnak az Inter védői, ez jó hír a Lazionak, aki próbál letámadni.

85
    Innentől valóban előrefelé is kéne tekintgetnie a Lazionak, mert a végén vereség lesz az eredménye a folyamatos védekezésnek.

84
    Kovacic fejelt 8 méterről egy felpattanó labdába, Marchetti bravúrral kapta ki a jobb felsőből!

83
    Ledesma helyett érkezett Gonzalez a vendégekhez.

83
    Mauri tűzte rá jobbról 20 méterről, mellé!

82
    Abszolút bejött az Internek a mindent elsöprő támadások vezetése, a Lazio pedig ráfizetett, hogy folyamatosan csak bekkelni próbált még 1-2 után is.

Gólok: 67. Kovacic, 81. Palacio – 3. Anderson, 38. Anderson

Lapok:   52. D'Ambrosio (INM) – 19. Anderson (LAZ), 30. Lulic (LAZ), 33. Klose (LAZ), 88. Gonzalez (LAZ)

Internazionale: Handanovic – D'Ambrosio (Campagnaro 90+2'), Ranocchia, Juan, Nagatomo – Guarin (Bonazzoli 77'), Kuzmanovic, Kovacic – Palacio, Icardi, Dodó (Medel 45+1')
    Cserék: Carrizo, Berni – Andreolli, Campagnaro, Vidic, Medel, Obi, Mbaye, Krhin, Hernanes, Bonazzoli

S. S. Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Cana, Radu – Parolo, Ledesma (Gonzalez 83'), Mauri – Felipe Anderson, Klose (Dordevic 57'), Lulic (Onazi 66')
    Cserék: Strakosha, Berisha – Dordevic, Konko, Keita, Gonzalez, Onazi, Cataldi, Cavanda, Novaretti

Játékvezetők: P. Tagliavento – M. Passeri, M. Barbirati