Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége) | Villarreal – La Coruňa 3:0 (vége) | Granada – Getafe CF 1:1 (vége)
Elche CF – Málaga CF 1:2 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4 (vége)
Athletic Bilbao
1:4 (1:0)
Atlético Madrid
vasárnap 21.12.2014, 21:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést, az ekkor még tompán játszó Madrid nem tudott egyenlíteni.
    A fordulást követően Griezmann fejjel azonnal egyenlített, majd egy büntető után az 53. percben már a vendégeknél volt a vezetés. Griezmann a 73. percben ismét betalált, majd a 81. percben a kegyelemdöfést is bevitte a baszkoknak. A hazaiak a mérkőzés hajrájában már kedveszegetten játszottak, igazából várták a mérkőzés végét.
    Köszönöm a figyelmet! (22:58:01)

90+4

90+4
    A hosszabbítás utolsó percében már nem sok érdemleges történt, a játékvezető lefújta a találkozót.

90+3
    de Marcos volt szabálytalan, a Madrid jöhet szabadrúgással.

90+1
    A hazaiak végeztek el szabadrúgást, a beívelés nem okozott veszélyt a Madrid kapujára. Közben Godin meggyógyult.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    Godin maradt lent a gyepen, ápolni kell a vendégek játékosát.

89
    Gabi kapott sárga lapot buktatásért.

88
    Siqueira nem tudja folytatni, helyette Hernández érkezett.

87
    Siqueira maradt lent, kétséges, hogy tudja-e folytatni a játékot.

86
    Griezmann lesre futott, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

85
    Muniain volt szabálytalan, a Madrid végezhet el szabadrúgást.

84
    Arda Turan helyett Gámez a pályán.

84
    Susaeta helyett Aketxe a pályán.

83
    A hazaiak lehorgasztott fejjel, igazából már várják a mérkőzés végét.
    Antoine GRIEZMANN - 1:4

81
    Az Atlético gólt szerzett!
    Eldőlt! A Madrid sakk-matt helyzetre kijátszott helyzetét végül ANTOINE GRIEZMANN fejezte be, közelről az üres kapuba gurított.
    Griezmann remek kiugratást kapott, majd Raúl Garcíával játszott össze, a befejezés már nem okozott gondot.

80
    Ñíguez helyett Rodríguez a pályán.

Gólok: 18. Mikel Rico – 46. Griezmann, 53. Raul Garcia (bünt.), 73. Griezmann, 81. Griezmann

Lapok:   24. Aduriz (ATB), 52. San Jose (ATB), 68. Muniain (ATB) – 27. Griezmann (ATM), 74. Gimenez (ATM), 75. Turan (ATM), 89. Gabi (ATM)

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Gurpegi, Etxeita, Balenziaga (79. Gómez) – San José, M. Rico – Susaeta (84. Aketxe), López Cabrera (69. Fernández), Muniain – Aduriz
    Cserék: Herrerín – Morán, Etxebarria, I. Gómez, Bustinza, Fernández Hierro, Aqueche

Atlético Madrid: Moyà – Torres Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira (88. Hernández) – Turan (84. Gámez), Gabi, Mendes, Ñíguez (80. Rodríguez) – Raúl García, Griezmann
    Cserék: Oblak – M. Suárez, Jiménez, Gámez, C. Rodríguez, Keita, Hernández

Játékvezetők: A. Hernández – T. Sobrino, C. García