Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
Olympique Marseille
2:1 (1:0)
Lille OSC
vasárnap 21.12.2014, 14:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats

Sorozatban kilencedszer nyeri meg hazai mérkőzését az Olympique Marseille, még ha nehezen is. Ezzel a három ponttal biztossá vált, hogy a Lyon esti meccsétől függetlenül az OM őszi bajnoknak mondhatja magát. Már csak az a kérdés, hogy a tegnap döntetlent játszó Paris Saint-Germain előtt, vagy a Lyon előtt.

Az első félidőben mindkét csapat sok támadást vezetett, sok helyzet adódott és remek volt az iram. A fordulás után sajnos visszaesett a színvonal és a tempó is, majd némileg váratlanul egyenlített a Lille. Nehezebben pörgött fel újra az OM, de végül Batshuayi nagyon szép góllal megszerezte a győzelmet a hazaiaknak. A Lille továbbra is veszélyesen játszott a hajrában, de a hazai védekezés már nem engedte az újabb egyenlítést.

Marseille – Lille: 2-1!
    ---- (15:57:58)

90+4

90+4
    A jobb oldalon megiramodó Batshuayi vezette a kontrát három az egy ellen, önzetlenül Gignac elé próbált tálalni balra, Sidibé azonban remekül helyezkedve labdát szerzett!

90+4
    Hosszú ívelés a Lille részéről, Mandanda messzire kivetődve húzza le Basa elől a labdát.

90+3
    Ayew elől kell tisztáznia Souarénak hátul bedobásra.

90+2
    Frey kapott kiváló labdát a jobb oldalon, de ahogyan levette, odarobbant Morel és kivágta a labdát.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+1
    Batshuayi esernyőcsele szép volt, csak meghalt a szépségben, mert az oldalvonalon túlra vezette vele.

90
    Origi ütközik Djédjével, mindketten a földön maradnak. Alighanem most is számíthatunk hosszabbításra jócskán.

89
    Batshuayi húzta meg a jobb oldalon, nem igyekezett annyira gyorsan beadni, inkább bedobást harcolt ki. Jó a hazaiaknak az, megy vele az idő.

88
    Még feljebb tolta állásait a Lille, Batshuayi azonban a felezőnél szerelni tudja Origit. Kockáztatnak a vendégek, hátul kissé feladják állásaikat.

87
    A Lille jöhet bedobással a bal oldalról, a meccs hajrájához érkeztünk, nem sok ideje maradt a vendégeknek.

86
    Rodelin pedig Mendest váltja a vendégeknél.

85
    Thauvin lassan kapcsolt, hogy neki kell lejönnie. Csereként a pályán helyette Morel.

85
    A jobb oldalon megiramodó Mendest kiváló ütemben szerelte becsúszva a felezőnél N'Koulou, ráadásul marad a fehér mezeseknél.

84
    Thauvin labdázgat a felezőnél, Fanni is előrébb húzódott, Bedobást harcol ki a jobb oldalon.

83
    Próbál erősíteni a Lille az utóbbi percekben, ezért próbálja most tartani a labdát középen az OM.