Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
AS Saint-Étienne
3:0 (2:0)
Évian Thonon Gaillard
vasárnap 21.12.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats

Magabiztos és teljesen megérdemelt győzelmet aratott hazai pályán a Saint-Étienne. A hazaiak a mérkőzés 20. percében már 2:0-ra vezettek, az első félidőben már nem változott az eredmény.
    A fordulást követően az Évian volt aktívabb, a vendégeknek helyzetei is voltak, ezek azonban kimaradtak. Ehelyett a Saint-Étienne növelte az előnyét, Hamouma a 65. percben egy jól eltalált lövéssel bevette Leroy kapuját.
    A mérkőzés hajrájában már valamelyest visszaesett az iram, a hazaiak győzelmét semmi nem veszélyeztette.
    Köszönöm a figyelmet (18:56:25)

90+3

90+3
    A mérkőzés utolsó mozzanatában a Saint-Étienne még középre ívelte a labdát, az egyik védő miután kifejelte, a játékvezető lefújta a találkozót.

90+2
    Balról tekerték középre a labdát a vendégek, az egyik védő könnyedén kifejelte, de az Évian maradt támadásban.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    A hazaiak mintegy 24 méterről végezhettek el szabadrúgást, nem jelentett veszélyt az Évian kapujára, a löket jócskán mellé ment.

88
    Corgnet ellen szabálytalankodtak, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Saint-Étienne.

87
    A vendégek próbálkoztak egy mélységi indítással, Ruffier jött a kapujából és magabiztosan összeszedte a labdát.

86
    Corgnet jött be a lecserélt Cohade helyett.

85
    A Saint-Étienne egymásután két szögletet is rúghatott, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

84
    Jobb oldalról próbálték középre tenni a labdát a hazaiak, a védők szögletre tisztáztak.

83
    Jobbról érkezett a Saint-Étienne beadása, a hosszúról ugyan ment egy fejes kapu irányába, de a próbálkozás fölé ment.

82
    Bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, beadni már nem tudták a labdát.

81
    A szépítésért hajt az Évian, igaz helyzeteket nem sikerül kidolgoznia.

80
    Szabálytalanság után Ruffier kapus rúgta hosszan előre a labdát.

79
    A mérkőzés valamelyest visszaesett, itt igazából már mindkét csapat tisztában van azzal, hogy eldőlt a három pont sorsa.

Gólok: 2. Gradel, 20. Van Wolfswinkel, 65. Hamouma

Lapok:   63. Brison (SET)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile-Catherine, Pogba, Perrin, Brison – Cohade (86. Corgnet), Clement, Lemoine – Hamouma, van Wolfswinkel (77. Tabanou), Gradel (66. Monnet-Paquet)
    Cserék: Moulin – Tabanou, Diomande, Saint-Maximin, Baysse, Monnet-Paquet, Corgnet

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Tejeda, Sorlin – Wass (53. Nielsen), Barbosa, Sougou (46. Ninkovic) – Nsikulu (78. Bruno)
    Cserék: Durand – Mensah, Ninkovic, Thomasson, Juelsgård, Bruno, Nielsen

Játékvezetők: Delerue – Grosbost, Mouysset