KK Cedevita Zagreb – Szolnoki Olaj KK 74:73 (vége)
Szolnoki Olaj KK
vasárnap 21.12.2014, 17:00Adria Liga

KK Cedevita Zagreb: Mazalin 7 ,Zubcic 5, Ramljak 4, Pilepic 10, Babic 3, Delas -, Zganec 9, Bilan 15, Delas 10, Gordic 7, Ukic 4, Arapovic 0

Szolnoki Olaj KK: Sinovec 6, Keller 19, Sztajkovszki 0, Wittmann 0, Vojvoda 6, Jones 15, Brkic -, Pavlovic -, Báder 0, Milosevic 21, Mándoki -, Gipson 6 (18:45:52)

Egylabdás meccset veszített el a Szolnoki Olaj az előző évi ezüstérmes Cedevita ellen. Végig egálban volt a Szolnok a horvátokkal, leszámítva a harmadik negyedet, de az ott összeszedett hátrányt ledolgozták Milosevicsék a hajrában. A legvégén remekül játszott az Olaj és volt 17 másodperce, hogy ha ponttal zárja a támadást megnyeri a meccset, de Wittmann elhibázta a dobást és ezzel veszített a Szolnok.
    Milosevics szinte emberfelettit nyújtott, 21 pontot dobott, a második félidőben kis híján egyedül tartotta a Szolnokot. Az első félidőben Keller parádézott, ő 19 ponttal zárt és Jones is nagyon jó volt, 15 pontos lett végül.

A hazaiaknál Bilan volt a vezér, aki 15 pontot szórt, Pilepic a meccs elején, Mario Delas a végén nőtt fel hozzá és mindketten 10 egységig jutottak.

Cedevita Zagreb – Szolnoki Olaj 74:73

40:00
    Mérkőzés vége. (74:73)

39:59
    Bilan még kihagyott két büntetőt. (74:73)

39:57
    Wittmann kezében volt a győzelem, üres dobása volt közép távolról, de kihagyta. (74:73)

39:42
    Bilan kihagyta mindkettőt. (74:73)

39:42
    Jones ütött oda Bilannak, okos fault volt a magasember ellen. (74:73)

Hazai időkérés. (74:73)

39:26
    SINOVEC dobott egy homályt, majd Milosevics szedte a lepattanót és SINOVEC megint dobhatott egy triplát és ez már bement. (74:73)

Vendég időkérés. (74:70)

39:03
    RAMLJAK addig cselezett, míg egyedül maradt és a levegőben úszva dobott kosarat. (74:70)