Svédország – Montenegró 25:23 (vége) | Norvégia – Spanyolország 28:25 (vége)
Norvégia
28:25 (10:12)
Spanyolország
vasárnap 21.12.2014, 18:00 • Papp László Sportaréna, Budapest • Európa-bajnokság

Hiába kezdett csodálatosan Spanyolország, az első félidőben szinte végig vezettek, már öt gólos is volt a hispánok fórja, a szünet előtt Norvégia azonban feljött két találatra.

A fordulás után Norvégia ragadta magához a kezdeményezést, lassan, de biztosan növelték előnyüket. Végig nagyon jól tapadtak a spanyolok, néhány rövidzárlattól eltekintve az egész döntő alatt jól játszottak, szép gólokat szereztek és sokat is. A hajrában azonban elment négy góllal a skandináv csapat, ami már soknak bizonyult. Igaz, még egyszer egyre felzárkóztak az ibériaiak, de emberelőnyben sem tudtak egyenlíteni.

Ezt a mérföldkövet pedig Norvégia kihasználta és végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A hajrában sokkal pontosabbak voltak a norvégok, ezzel nyerték meg a mérkőzést és ezzel együtt az Európa Bajnokságot is! A spanyolok végig teljesen egyenrangúak voltak a döntőben, könnyedén lehetett volna fordítva is a végeredmény.

Norvégia – Spanyolország: 28-25!
    Ezzel aranyérmes Norvégia, ezüstérmes Spanyolország lett!
    Korábban kiderült már, hogy Svédország szerezte meg a bronzérmet, Montenegró a negyedik helyen végzett.
    Franciaország ötödik, Magyarország hatodik lett!

---- (19:37:42)

60
    Mérkőzés vége. (28:25)

60
    RIEGELHUTH-KOREN ezt a hetest is belövi, tíz gólos(!) teljesítményével hatalmas részt vállal Norvégia idei döntőbeli győzelméből! (28:25)

60
    Oftedal lövését védi Navarro, Mörk összeszedi és hetest harcol ki! (27:25)

60
    59:36-nál időt kér Norvégia. Ez eldőlt, aranyérmes lesz Norvégia! (27:25)

60
    Pena kénytelen volt gyorsan ellőni, Solberg azonban védi, 35 mp hátra, ez eldőlt kérem! (27:25)

60
    Oftedal adja el a labdát, Gonzalez lopta el. (27:25)

59
    Egozkue a bal szélről a kapusba lövi, eldőlt alighanem! (27:25)

59
    RIEGELHUTH-KOREN, a biztos pont a jobb szélről pattintja a hálóba! (27:25)

58
    Solberg is hozzá ért a kezével. Ha most gólt lő Norvégia, óriási előnyre tesznek szert az időt tekintve. (26:25)

58
    Martin nagyon jó helyzetből a jobb szélről mellé lőtte! (26:25)

58
    Az utolsó három percbe léptünk, nagyon kiélezett a meccs! (26:25)

58
    Navarro védi Oftedal átlövését 9 méterről, középről. Ismét egyenlítési lehetőség. (26:25)

57
    Kiegészült Norvégia. (26:25)

57
    Időt kér Norvégia, nem meglepő módon. Öt perce nem lőtt gólt a norvég válogatott. Közben mégis az derült ki, hogy nem kért időt Helgersson. (26:25)

57
    Fernandez bal oldali átlövését bravúrral védi Solberg és nála is marad a labda! (26:25)

57
    Egyenlíthetnek a spanyolok, zsinórban megszerzik negyedik góljukat is? (26:25)

56
    Oftedal lövését védi Navarro, a jobb kapufa is segített. (26:25)

56
    Passzív játék a norvégoknál. (26:25)

Norvégia: Silje Solberg, Sando (kapusok) – Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Riegelhuth-Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe
    Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)