Békéscsaba – Ferencváros 26:32 (vége) | Győr – Érd 32:27 (vége)
Győri Audi ETO KC
32:27 (16:12)
Érd
szerda 04.03.2015, 18:00 • Audi Aréna, Győr • Női kézilabda NB1

Nem vívott túlságosan látványos találkozót egymással a két csapat, de a papírforma most sem borult fel, simán győzött az Érd ellen is a Győr. Herr jó teljesítményt nyújtott a kapuban, góllövésben pedig Knedlikova, Löke és Sen is kitett magáért, de szépen termelt Müller is, aki a második félidőben alig játszott. Sokat cserélt Ambros Martin, a félidő derekára kiépített 10 gólos különbség a végére ötre olvadt, de a győzelem nem forgott veszélyben.

A túloldalon Janurik sem vallott szégyent a kapuban, míg támadásban Klivinyi abszolút kiemelkedett, Kovács Anna pedig inkább az első félidőben játszott remekül. Az Érdnek az utolsó fordulóban dől el a sorsa, hogy bejut-e a felsőházba, vagy visszacsúszik az 5-8. helyért vívott csatába, már a Dunaújváros és a Siófok kezében a vendégek sorsa, amibe kis szerencsével még a Fehérvár is beleszólhat. A Győr ezzel a győzelemmel megnyerte az alapszakaszt hivatalosan is.

Győri Audi ETO – Érd: 32-27!
    ---- (19:28:17)

60
    Mérkőzés vége. (32:27)

60
    KRPEZ a jobb oldalon tör be sikerrel kettes pozícióban és megszerzi a meccs utolsó gólját. (32:27)

60
    Vélhetően az utolsó támadás, az érdieknél a labda. (32:26)

60
    Planétát sáncolják, Oguntoye pedig kijjebb tudta még segíteni. (32:26)

60
    Csapó Kyra első védése, Klivinyi átlövését kapja ki a bal felsőből. (32:26)

60
    A mérkőzés utolsó perce kezdődött el. (32:26)

59
    HORNYÁK Ági maradt üresen bal kettőben, Planéta passza volt kiváló. (32:26)

59
    SCHATZL Nadine a bal szélről, nagyon nehéz szögből is kilövi a hosszú oldalt, csodás gól! (31:26)

58
    2,5 perc hátra. (31:25)

58
    Signaté húzta vissza ziccerben Aguilart, harmadik két perc, tehát piros lap! (31:25)

58
    AGUILAR tör be emberhátrányban, Oguntoye kezéről bepattan a lövés, most dőlt el végleg a meccs. (31:25)

57
    Két perces kiállítás Tamiresnek, érdi emberelőny. (30:25)

57
    Szép ejtésgól KOSTIUKOVÁTÓL. (30:25)

57
    Bognár-Bódi kezébe passzolt Kovács, ám vonalra lépett vele, így marad az Érdnél. (30:24)

57
    Ez igazán szép gól volt PLANÉTA Szimonettától jobb kettőből a hosszú felsőbe. (30:24)

56
    KLIVINYI talpról talál Csapó lábai közt a kapuba. Ismét csak öt. (29:24)

56
    PLANÉTA passzívnál talpról talál a kapuba, már majdnem ezt a támadást is elszórakozta a hazai csapat. (29:23)

55
    Túlságosan leeresztett a Győr, KRPEZ talál be igen gyorsan a túloldalon, már csak öt! (28:23)

Győri Audi ETO KC: Herr, Grimsbö, Csapó – Knedlikova, Löke, Tamires, Sen, Müller, Korsós, Kovacsics, Aguilar, Planéta, Szepesi, Milanovic-Litre, Hornyák Á., Bognár-Bódi
    Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács A., Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Signaté, Kostiukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.