Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
Stoke City
2:0 (1:0)
Everton FC
szerda 04.03.2015, 20:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Remekül bevált a Stoke City taktikája a mérkőzésen. Több akciót vezetett mindkét félidőben az Everton, de a hazaiak védekezése parádés volt, szinte nem is kerültek helyzetbe a vendégek. Ellenben a Stoke City kétszer eredményes volt és teljesen megérdemelten gyűjtötte be mindhárom pontot. Az Everton egyre lejjebb csúszik a tabellán és valóban hátrafelé is kell nézegetniük, mert kezd közeledni a kiesőzóna. A Stoke már megnyugodhat.

Stoke City – Everton: 2-0!
    ---- (22:41:45)

90+5

90+4
    Az Everton még becsületből jön előre, de alighanem eldőlt a mérkőzés sorsa, egyszerűen nincs már elég ideje a hazaiaknak, ráadásul most már Begovic jöhet kirúgással.

90+3
    Rászúrta Garbutt a szabadrúgást, a rövid felsőből bravúrral védett Begovic!

90+2
    Walters kapott sárga lapot, veszélyes helyről szabadrúgás a vendégeknek, alig 22 méter a távolság, bár a szög éles a jobb oldalon.

90+2
    Négy perc a ráadás. Egyébként a második hazai gólnál érdekes jelenet volt, Howard, a vendégek kapusa a földön fekvő és szinte feladó védőket felrángatta a földről és lelket öntött még beléjük, hogy harcoljanak.

90+1
    Ollézik a hazai közönség, Arnautovic pedig egy megindulással próbálkozik. Sikerült is beadnia az alapvonalról, Howard kivetődve fogta a labdát!

90
    Támadgat a liverpooli együttes, de a tizenhatosnál kiválóan zár a Stoke védelme, nagyon közel a hazaiaknak a győzelem.

89
    Szabadrúgáshoz jutott az Everton, Mirallas tüzelt jobbról, 30 méterről, jócskán fölé.

88
    Stones indul meg középen, Coleman beadási kísérlete viszont elakadt.

87
    A bal oldalon előbb N'Zonzi került helyzetbe, blokkolták a lövését, majd Moses került remek lövőhelyzetbe a tizenhatos bal sarkánál, ám kísérlete a hosszú felső fölött zúgott el kevéssel!

86
    Ezzel szinte reménytelenné vált az Everton helyzete, alig néhány percük maradt két gólt szerezni, miközben igazi nagy ziccerig sem jutottak eddig.
    DIOUF - 2:0

85
    A Stoke City gólt szerzett!
    Arnautovic jobb oldali szöktetése tökéletes, lövése még a hosszú oldali kapufán csattant, ám éppen jó helyen érkezett a második hullámban középen MAME DIOUF, aki az üres kapuba pofozta három méterről. 2-0!

85
    Moses bal oldali lövése is elakad, Whelan ismétlése 25 méterről, középről szintén egy védőben akad el!

84
    Mirallas jön Naismith helyére az Evertonhoz, az utolsó csere mára.

83
    Walters a bal oldalon harcol ki szögletet, továbbra is a hazaiak jönnek előre.

82
    A bal oldalon tartja a labdát elől a Stoke, ez tökéletes nekik.

81
    Lukaku szabálytalan az ellenfél tizenhatosa közelében, jöhet előre a Stoke City.

Gólok: 33. Moses, 85. Diouf

Lapok:   90+2. Walters (STK) – 15. Barry (EVE), 53. Naismith (EVE)

Stoke City: Begovic – Bardsley, Wollscheid (Cameron 18'), Wilson, Pieters – Whelan, N'Zonzi – Walters, Adam (Arnautovic 76'), Moses – Crouch (Diouf 65')
    Cserék: Butland – Arnautovic, Diouf, Cameron, Sidwell, Dionatan, Shenton

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Jagielka, Garbutt – McCarthy, Gibson, Barry (Osman 61') – Lennon (Koné 61'), Lukaku, Naismith (Mirallas 84')
    Cserék: Joel Robles – Koné, Mirallas, Besic, Barkley, Osman, Alcaraz

Játékvezetők: M. Clattenburg – H. Lennard, S. Beck