Békéscsabai – Vasas 3:1 (vége) | UTE – TEVA - Gödöllői RC 3:1 (vége)
25
Vasas Obuda Budapeszt
1
23 ; 21
szerda 13.05.2015, 18:00 • Békéscsabai Sportcsarnok • Női röplabda Magyar Bajnokság

3:1
    Hosszú szezonon van túl mindkét csapat, melynek méltó végállomása lett ez a párharc. Mind a Vasas, mind a Békéscsaba rengeteget tett le az asztalra, a Vasas kupagyőztes lett, míg a Békéscsaba a Challenge kupában jutott a legjobb 16 közé.
    A mai mérkőzést, és ezzel a bajnokságot azonban a BRSE nyerte. Nagyon kevés döntött a két együttes között, a négy meccsből kettő csak a döntőszettben dőlt el. A másik két találkozón azonban elég magabiztosan játszottak a csabaiak ahhoz, hogy megvédhessék tavalyi bajnoki címüket. A Vasas számára komoly kiesést jelentett mind Miklai, mind a mai mérkőzésen Jókay mester kiállítása, amit nem tudtak orvosolni.
    Az első szettet a vendégek kezdték jobban. Már 11-17-re is vezetni tudtak, innen fordítottak a hazaiak. A második felvonást már nem engedte ki a Vasas a kezéből, magabiztos végjátékkal egyenlítettek ki. Ellenfelüket azonban csak a harmadik szett közepéig, 8-8-ig tudták tartani. Ekkor szintet lépett a Békéscsaba, a vendégek pedig nem tudtak lépést tartani. A harmadik játszmát 25:17-re, míg a negyediket 25:12-re nyerték a hazaiak.
    Ezzel tehát a női röplabda NBI bajnoka 3-1-es összesítéssel a Békéscsaba, köszönjük egész szezonon át tartó megtisztelő figyelmüket! (20:08:49)

25:12
    Befejeződött a negyedik szett.

25:12
    Soós ütését fogadták outra a vendégek, ezzel BAJNOK A BÉKÉSCSABA!

24:12
    Soós ütött hatalmas outot.

24:11
    Molcsányi ütése csípte el az alapvonalat.