Svédország
61:52 (7:14, 25:28, 47:38)
Magyarország
péntek 10.07.2015, 18:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • U20 férfi EB

A csoport elsőség nagy valószínűség szerint elúszott, ám az albánok és a szlovákok legyőzése a második hely megszerzését jelentené Magyarország számára – és ezzel a továbbjutást a felsőházba!

Tartsanak velünk holnap is! (19:39:54)

Hiába vezettünk még a félidőben is, a harmadik negyedet nagyon elszúrtuk, amin sajnos már nem tudtunk javítani. A svédek védekezése feljavult a nagyszünet után, a hárompontosaik elkezdtek utat találni a magyar gyűrűbe, míg a mieink támadó játéka sokszor becsődölt.

A vége 9 pontos vereség, nagy valószínűséggel a 35. percben látott csetepaté miatt a válogatottunk vezéregyénisége, Perl Zoltán nélkül vágunk neki a holnapi, albánok elleni ütközetnek.

40:00
    Mérkőzés vége. (61:52)

39:37
    VÁRADI végre bedobja a tripláját – középről, a palánk segítségével. (61:52)

38:51
    Ahogyan a magyar is, a mienket Filipovity engedte útjára. (61:49)

38:38
    Lejön a svéd hármas. (61:49)

37:49
    LÖFBERG értékesíti a büntetőit. (61:49)

37:49
    Harmadik idejét kéri ki Pór Péter! (59:49)

37:20
    LÖFBERG áll bele, csont nélkül behullik. (59:49)

35:53
    Lépéshiba most a svédeknél, tíz pontot belülre kerülhetünk. (57:47)

35:33
    VÁRADI tör be, és teszi fel a labdát a palánkra. (57:47)

35:03
    LINDSTRÖM azonnal válaszol. (57:45)

34:49
    VÁRADI csak a második büntetőjét tudja bedobni. (55:45)

34:31
    Perl Zoltán és Mattias Markusson számára is befejeződött az összecsapás! (55:44)

34:31
    Ritkán látható jelenet, kakaskodás a pályán! (55:44)

Nagy Zalán

Svédország: 4 Hampus Ahlin, 5 Gustav Hansson, 6 Erik Johansson, 7 Valter Lindström, 8 Marcus Friman, 9 Andreas von Uthmann, 10 Johan Löfberg, 11 Tim Schüberg, 12 Adam Ramstedt, 13 Denzel Andersson, 14 Jakob Stenhede, 15 Mattias Markusson

Vezetőedző: Pontus Frivold
    Edző: Ludvig Degernas, Frederik Joulamo és Dennis Pihl

Magyarország: 4 Bán Tibor, 5 Benke Szilárd, 6 Nagy Benedek, 9 Perl Zoltán, 10 Váradi Benedek, 12 Keller Iván, 13 Andrássy Géza, 14 Révész Ádám, 15 Kövágó-Laska Márk, 20 Peringer Balázs, 22 Kósa Tamás, 24 Filipovity Márkó

Vezetőedző: Pór Péter
    Edző: Forray Gábor

Játékvezetők: Sasa Maricic (SRB), Wojciech Liszka (POL), Alexander Romanov (RUS)