Érd – Ipress Center-Vác 16:18 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Budaörs KC 37:28 (vége) | Ferencváros – Mosonmagyaróvári KCSE 30:20 (vége)
Debrecen – MTK-Budapest 35:12 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
30:20 (17:9)
Mosonmagyaróvári KCSE
szerda 02.09.2015, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1 • 1. forduló

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Ferencváros magabiztosan, végül tízgólos különbséggel nyert a Mosonmagyaróvár együttese ellen. A zöld-fehérek igazából már az első félidőben eldöntötték a találkozót, majd a fordulást követően hamar meglett a tízgólos előny. Ez talán el is altatta a zöld-fehéreket, és mikor az óváriak zsinórban négy gólt szereztek, Elek Gábor időt kért. Ez megtette a magáét, ugyanis a vendégek az utolsó öt percben már nem szereztek gólt. Ehhez ugyan kellett, hogy mind Hanczvikkel, mind pedig Bizik kihagyja a büntetőt.
    A találkozón egyébként a két csapat játékosai nem kímélték egymást, az összecsapást a sok kiállítás tarkította.
    Köszönöm a figyelmet! (19:37:35)

Mérkőzés vége. (30:20)

60
    Belül védekezésért büntetőt dobhattak a hazaiak, SZEKERCZÉS ezt is értékesítette. Ezzel megvan az FTC harmincadik gólja, egyúttal a tízgólos különbség. (30:20)

60
    Bizik vállalta el a vendégek büntetőjét, Hanczvikkel után ő is mellé vágta. (29:20)

60
    Zácsik bántotta Filipovicot, két perces büntetést kapott érte. (29:20)

60
    A Mosonmagyaróvár időt kért! (29:20)

59
    Zácsik harcolta ki, SZEKERCZÉS pedig ezúttal sem hibázott bele a büntetőbe. (29:20)

59
    Szepesi kapott két perces büntetést, emberhátrányban fejezi be a találkozót a vendégcsapat. (28:20)

59
    Szepesi harcolt ki bal szélen büntetőt, Hanczvikkel viszont mellé vágta. (28:20)

58
    Szikora védett a hazaiak kapujában, majd lépés miatt a játékvezetők elvették a labdát a fővárosiaktól. (28:20)

57
    A játékvezetők elvették a labdát az óváriaktól, az FTC rendezetlen védelemmel szemben támadhatott, SZARKA bal szélről eredményesen fejezte be az akciót. (28:20)

56
    Szucsánszki kiharcolta, SZEKERCZÉS pedig belőtte a hazaiak büntetőjét. (27:20)

56
    Kiss bántotta Szucsánszkit, két perces büntetést kapott érte. (26:20)

56
    A Ferencváros időt kért! (26:20)

55
    Jól játszik most a Mosonmagyaróvár, átlövés után megvan a vendégek huszadik találata. (26:20)

55
    Stojak nagyot védett a kapuban, majd leindítás után SZEPESI volt eredményes ziccerben. (26:19)

54
    Filipovic kiharcolta, HANCZVIKKEL pedig értékesítette a vendégek hétméteresét. (26:18)

54
    Hornyák kapott két perces büntetést, emberhátrányban ezzel a Ferencváros. (26:17)

53
    A Ferencváros támadhatott, most jól védekeztek az óvári lányok. (26:17)

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevics (kapusok) – Zácsik, Cifra, Szarka, Schatzl, Szucsánszki, Szekeres, Mészáros, Kovacsicz, Lukács, Pena, Hornyák, Szekerczés, Szamoránsky, Háfra
    Mosonmagyaróvári KCSE: Stojak, Mayer (kapusok) – Szepesi, De Araujo Tamires, Kiss, Rajnohová, Filipovic, Bizik, Horváth, Gyimesi, Bouti, Baracskai, Hanczvikkel, Vékássy, Katona, Dombi

Játékvezetők: Felhő, Öcsi